Jim McDonnell od HP to vysvětlil

Viceprezident firmy Hewlett-Packard nastínil na tiskové konferenci nové trendy.
Do Prahy přijeli 28. října zástupci společnosti Hewlett-Packard v čele se svým viceprezidentem Jimem McDonnellem. Přestože byl státní svátek, setkali se s nimi zástupci nejvýznamnějších počítačových médií.

Společnost Hewlett-Packard klade při prodeji svých produktů nejvyšší důraz na prodejní kanály. Vnitřní obrat skladových zásob se jí podařilo snížit na pouhých 10 dní, čímž se přiblížila firmě Dell, která je v této oblasti rekordmanem. Čím rychlejší obrat zásob má firma, vyrábějící počítačové technologie, tím rychleji se k jejím zákazníkům totiž mohou dostat nejnovější modely — když například Intel ohlásí, že od data XX.YY.ZZZZ dodává rychlejší procesor, firma nemusí spekulovat, kam s tisíci měsíc „starými“ osobními počítači, protože už má de facto vymetené sklady, a může začít dodávat PC osazené opravdu nejrychlejšími prvky. V případě HP a ostatních firem, které prodávají přes prodejní kanály, se však ještě přičítá doba, po kterou je zboží u nich; vše má své výhody i nevýhody, přímý prodej také není úplně ideální.

HP je firmou, která se rozhodně hodlá zúčastnit na trhu PC i po roce 2000. Její výsledky to dokazují – na trhu se servery má 16% podíl a v oblasti velkých zákazníků s PC má 10% podíl, v oblasti pracovních stanic s Windows NT má dokonce 40% podíl. Z malých a středních podniků má HP 55 %.

Pro HP je trh s tiskárnami rovněž velmi významný. Je sice pravdou, že procentuelní podíl tištěných informací se stále snižuje, avšak celkový objem informací se zvyšuje, čímž dochází k celkovému nárůstu tištěných informací – zde je HP rovněž jedničkou, ve světě má 50 %, u nás a v dalších východoevropských zemích je to ještě mnohem více.

Pro zvýšení prodeje dnes HP upíná pozornost na Internet a na elektronický obchod. Její výzvou číslo jedna je prostě expandovat. Tolik Jim McDonnell.

Váš názor Další článek: 44rychlostní CD-ROM - opravdu tolik potřebujete?

Témata článku: Windows, Internet, Hewlett Packard (HP), Počítačová oblast, Prodejní výsledek, Státní svátek, HP, Státní podnik, Skladová zásoba


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku