Jihoafrický „berňák“ nabízí poplatníkům webový prohlížeč s podporou technologie Adobe Flash

12. ledna 2021 došlo k definitivnímu ukončení podpory Adobe Flashe. V praxi to znamená, že v prakticky žádném webovém prohlížeči již nespustíte obsah v tomto formátu. O konci dříve populárního rozšíření se mluví přinejmenším od roku 2017 a většina webů se na tuto skutečnost připravila včas, což ovšem není případ jihoafrického daňového úřadu. Ten následně všechny překvapil obdivuhodným řešením – namísto rychlé opravy zastaralých webů vydal vlastní prohlížeč, který Flash podporuje. 

Řešením je SARS Browser

Jihoafrický „berňák“ (South African Revenue Service, zkráceně SARS) vydal vlastní webový prohlížeč SARS Browser s předinstalovaným a povoleným pluginem Adobe Flash.

„Vážení daňoví poplatníci a obchodníci, SARS se omlouvá za nepříjemnosti a narušení služeb způsobené ukončením aplikace Adobe Flash player. Jsme rádi, že vás můžeme informovat o implementaci alternativního řešení v podobě SARS Browseru, který vám v mezidobí umožní dokončení a odeslání formulářů založených na technologii Flash, které nebyly migrovány do HTML5.“ píše se na oficiálním webu.

Dále následuje výčet formulářů, jež dosud nebyly migrovány. Jedná se celkem o sedm dokumentů – výčet obsahuje například celní či finanční prohlášení. V rámci objektivity je však vhodné podotknout, že většina online systémů daňového úřadu již byla převedena do HTML 5 a je možné ji používat v běžných prohlížečích.

Jihoafrický prohlížeč

SARS Browser je k dispozici pouze pro počítače s operačním systémem Windows. Jihoafričtí uživatelé počítačů se systémem Linux či macOS tak budou muset buď najít zařízení s Windows, nebo se musí smířit s vyplňováním formulářů v papírové podobě.

Zajímavostí je, že před stažením webového prohlížeče s podporou Flashe by měli zájemci vyplnit formulář, ve kterém je vyžadováno zadání jména, příjmení, čísla občanského průkazu či pasu, e-mailové adresy a telefonu. Zadané údaje však nejsou nijak verifikovány, takže SARS Browser lze stáhnout i po odeslání smyšlených dat.

Pochopitelně vás může napadnout otázka, kde vzali jihoafričtí úředníci tak narychlo vlastní webový prohlížeč. SARS Browser z projektu Chromium 85.0.4183.121, tedy verze ze září loňského roku. S ohledem na chybějící bezpečnostní záplaty za poslední čtyři měsíce tak nelze používání této aplikace v žádném případě doporučit.

Diskuze (4) Další článek: Vesmírné zprávy: První letošní výstup do volného prostoru byl úspěšný

Témata článku: Technologie, Windows, Prohlížeče, Linux, macOS, Flash Player, HTML5, Afrika, Flash, Formulář, Aplikace, Adobe Flash, Chrom, Berňák, Poplatník, Webový prohlížeč, Sars, Adobe Flash Player


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní