Ještě více her od Microsoftu

Ve hrách si Microsoft vybírá třešničky - může ale někdy ovládnout tento trh?
Zhruba pětice zajímavých her, které zčásti koupil, zčásti dokončil a zčásti zcela vyvinul Microsoft, mu určitě nestačí: firma po několikaměsíční přestávce pokračuje v budování i herního impéria. V posledních týdnech Microsoft pohltil dalšího vývojáře her; poslední kostkou do skládačky se tak stala firma Fasa Interactive Technologies. S ní získal Microsoft práva na hry MechWarrior a MechCommander, jakož i na veškeré další prvky s těmito hrami spojené; poněkud překvapivě uvádí, že získává tyto hry pro rozšíření trhu zvaného zatím pouze venku jako „edutainment“, tj. spojení zábavy s učením (education+entertaiment; Komenský má radost?!), překvapivě proto, že MechWarrior zatím s učením mnoho společného nemá.

Podle údajů analytiků má celkový trh her hodnotu okolo šesti až sedmi miliard dolarů, MechWarrior 2 měl prodeje cca za 70 mil. USD.

Živě komentuje: strategie Microsoftu ve hrách opravdu není úplně samozřejmá. Microsoft postupně, avšak poměrně pomalu do této oblasti proniká, ale spíše má jednotlivé vynikající trefy (Age of Empires, Neverhood, Flight Simulator) než nějaký frontový postup – možná to ve hrách ani není možné. Jeho celkový podíl na trhu her je zatím také poměrně malý, na obvyklá měřítka Microsoftu skoro zanedbatelný. MechWarrior je opět jedna z vynikajících, oblíbených a velmi prodávaných her, ale jestli prodá k celkovému tržnímu podílu Microsoftu ve hrách jedno procento, tak to bude moc – to aby firma postupovala tímto tempem dvacet let, než se dostane přes padesát procent.

Váš názor Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Microsoft, Více, Simulator, Hra, Flight, Skládačka, Microsoft Flight Simulator, Education, Tempus, Hero, Age of Empires, Empires, Flight Simulator, Flight Simulator X

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost