Software | Google | Vyhledávače

Ještě placatější a mdlejší než dříve. Google zase testuje nový vzhled vyhledávání

Google na začátku roku zavedl nový vzhled vyhledávání, který vizuálně téměř sjednotil reklamní výsledky s těmi klasickými. Nyní začíná testovat další variantu, kde téměř odstraní ohraničení vybraných příspěvků a úryvků ze stránek.

Internetový gigant s výsledky vyhledávání experimentuje často a uživatelům často nabízí hned několik různých variant, na kterých měří úspěšnost. V současnosti nám na některých redakčních účtech začal testovat nové zobrazení výsledků, kdy téměř skryl jakékoliv ohraničení vybraných úryvků ze stránek. Po zadání dotazu se tak rovnou zobrazí informace oddělené pouze nenápadnou tenkou čárou namísto boxu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá testovací zobrazení (vlevo) zpráv – oproti dosavadní verzi (vpravo) je vše téměř bez ohraničení.

To platí i o zprávách ze sekce Google News a vše tak více splývá s jednotlivými výsledky vyhledávání a reklamou – rozdíly jsou již téměř nerozeznatelné. Google se tak zřejmě snaží o to, aby vše působilo jednotněji bez jasných rozdělujících prvků.

Poněvadž se jedná o test, který nemáme dostupný na všech účtech (a ani po vyhledávání v anonymním profilu v prohlížeči), tak je otázkou, zda zavítá do plného nasazení. V minulosti se ale podobné experimenty mezi všechny uživatele nakonec dostaly, byť třeba v lehce upravené podobě. Budoucnost vyhledávání na Googlu je tak zřejmě ještě plošší než doposud.

Diskuze (2) Další článek: ROPID spustil novou mapu. V reálném čase ukazuje polohu autobusů, přibudou i další typy MHD

Témata článku: Software, Google, Web, Internet, Vyhledávače, Betaverze, Reklama, Experiment, Ohraničení, Vyhledávání, Úryvek, Vzhled, Google News, Zobrazení, Výsledek vyhledávání


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk