Windows 10 | Aktualizace | Windows Insider

Ještě nevyšly ani podzimní Windows 10, a už se pracuje na jarních. Posvítí si na automaticky spouštěné aplikace

Microsoft se aktuálně chystá na vydání podzimních Windows 10 mezi běžné uživatele. Vývoj ale nestojí a už nyní se vyvíjí novinky pro příští rok. Těch bude hned několik a Windows se konečně zaměří i na aplikace spouštěné při startu.

Jakmile si ve Windows nainstalujete aplikaci, sama se může přidat do seznamu těch, které se spouští hned při startu systému. A je pak na vývojáři, zda vás na to upozorní, či nikoliv. Chování pak můžete upravit přímo v systému v nastavení, musíte tak ale učinit sami. Tyto automaticky spouštěné aplikace přitom mohou negativně ovlivnit rychlost, s jakou se váš počítač zapne.

Klepněte pro větší obrázek 
Windows upozorní na to, že se aplikace spustí po startu (foto: Windows Latest)

V Microsoftu tak konečně přišli s částečným řešením – aplikacím sice spouštění nebude blokovat, uživatele ale upozorní na přidání programu na seznam. Následně pak na notifikaci stačí klepnout a budete přesměrováni do systémového nastavení. Tam můžete zavítat i nyní, najdete jej v sekci Nastavení  Aplikace –​ Po spuštění.

Novinka by se měla dostat do jarních Windows 10, funkci mohou testovat uživatelé programu Windows Insider. Otázkou ale je, zda nová verze Windows vyjde na jaře – objevují se informace, že by prioritu měly dostat Windows 10X a klasická verze by se měla o něco málo odsunout.

Jaké budou novinky v podzimní aktualizaci Windows 10? Povídali jsme si o nich v Týdnu Živě:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (25) Další článek: Nvidia možná už od příštího roku začne vyrábět desktopové grafiky u TSMC pomocí 7nm technologie

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Betaverze, May 2021 Update, October 2020 Update, Win + N, Start, Uživatelé, Seznam, Novinka, Aplikace, Nastavení, Windows Latest, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Jak založit vlastní e-shop. Cesta je to trnitá, ale nese ovoce

Jak založit vlastní e-shop. Cesta je to trnitá, ale nese ovoce

Podnikání na internetu má řadu předností, nicméně uspět se nepodaří každému. Poradíme, na co se předem připravit.

Jiří Kuruc