Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Ještě lepší GeForce RTX 3070 a 3080. V listopadu dostanou větší paměť

Na konci měsíce AMD uvede nové desktopové grafické karty řady Radeon RX 6000, které by dle očekávání měly nabídnout v nejvyšší verzi i poměrně dost paměti - očekává se 16 GB. Podle zdrojů Videocardz na to ale Nvidia bude velmi rychle reagovat a vypustí stávající modely řady GeForce RTX 3070 a 3080 s vyšší kapacitou pamětí.

Současný model GeForce RTX 3070 má kapacitu pamětí 8 GB GDDR6 a GeForce RTX 3080 pak 10 GB GDDR6X. V listopadu bychom se ale měli od Nvidie dočkat dvou nových variant, které budou mít dvakrát větší kapacitu pamětí.

GeForce RTX 3070 tak bude i ve verzi s 16 GB paměti GDDR6 a GeForce RTX 3080 dostane 20 GB paměti GDDR6X. Tímto způsobem Nvidia pokryje i zákazníky, kteří potřebují nebo zkrátka chtějí mít více videopaměti, byť i u hraní ve 4K bohatě stačí 8 až 10 GB. Větší kapacita je potřeba pouze u profesionálních programů a to pouze ve speciálních případech, kdy je složitost modelu velmi vysoká.

Kolik si Nvidia bude za větší kapacitu paměti účtovat, zatím není jasné, ale pár tisíc korun to rozhodně bude. Rovněž se spekuluje nad tím, že by tyto modely mohly být i trochu výkonnější a prodávané pod označením „Ti“. Důležitější ale je, aby karty byly skutečně dostupné, protože i původní varianty nejsou stále nikde k dispozici.

Mohlo by vás zajímat:

Jak funguje Nvidia DLSS 2.0?

Diskuze (10) Další článek: Má to smysl, pípla nám eRouška. Moc informací ale z upozornění nevyčtete

Témata článku: AMD, Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Paměti, Kapacita, Kapacita paměti, GB paměť, Velká kapacita, Radeon, GeForce, Paměť, Model, Velká paměť

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači