Jen další grafický optimizer? Ale to ne…

Několik programů pro optimalizaci webové grafiky jsme si již představili, a dnes se podíváme na ještě jeden, který se svou kvalitou vyjímá nad ostatní. Sice není zadarmo, ale určitě se vám zalíbí. Je to WebGraphics Optimizer.

Jedná se o produkt společnosti Plenio Software Solutions a nyní je k dostání ve verzi 4.2. Protože je určen především pro webové vývojáře, podporuje podle toho také nejpoužívanější grafické formáty, kam patří mimo jiné JPEG a GIF.

S originálním obrázkem, tzv. Masterem, můžete provádět řadu obvyklých operací jako je třeba změna velikosti, oříznutí, barevná korekce apod., program ale nabízí ještě něco navíc. K dispozici je totiž několik filtrů podobných například těm z Photoshopu, takže si v případě pořeby můžete obrázek zaostřit nebo naopak rozmazat, nechat filtr vytvořit olejomalbu apod. Jako další efekt nabízí WebGraphics Optimizer vložení textu ve 2D nebo 3D podobě. Oproti dřívější verzi byla tato činnost trochu vylepšena, ale pořád tomu „něco chybí“.

Klepněte pro větší obrázek

Práce s paletou barev je jednodušší, WebGraphics Optimizer sice nenabízí vymoženosti jako editaci a úpravu barvové palety ve vyznačené části obrazu, vše totiž probíhá automaticky po zvolení typu. Naštěstí umí program alespoň načíst paletu z několika typů grafických formátů.

Co říci na závěr? Program sice není zdarma, ale nabízí mnoho možností právě ve svém oboru, pro který byl vytvořen. Kdybyste se chtěli dozvědět více informací, mrkněte na domovské stránky, můžete si stáhnout i zkušební verzi (cca 6,95 MB), plná stojí ve Standard edition 39 USD a Proffesional 99 USD.

Váš názor Další článek: Světový šampionát FIFA 2002 pouze na Windows

Témata článku: Software, Barevný efekt, Grafický efekt, Graf


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft