Před rokem touto dobou započalo několikaměsíční zápolení mezi Jeffem Bezosem a Billem Gatesem o post nejbohatšího muže planety. Nakonec zvítězil ten první jmenovaný, Amazonu se totiž daří, a jeho zakladateli a šéfovi tak nadále prudce roste jmění – alespoň tedy to tržní.
Nyní podle čísel Bloombergu, který jako jeden z mnoha sestavuje žebříček dolarových miliardářů, překonal Bezos ještě jednu laťku. Stal se nejbohatším člověkem posledních desetiletí. Tedy alespoň optikou pravidelně sestavovaných žebříčků – Bloomberg se odkazuje na data Forbesu, který největší boháče sleduje od počátku 80. let.

Vývoj odhadovaného jmění Jeffa Bezose za poslední rok. O podobném růstu se ostatním může jen zdát. (Zdroj: Blomberg)
Bezosovo odhadované jmění se totiž aktuálně pohybuje okolo 151 miliard dolarů (3,3 bilionů korun), čímž překonal po odečtu inflace Billa Gatese v dobách jeho největší slávy. Gates se na sklonku 90. let krátce dotkl hranice 100 miliard (tehdejších) dolarů.
Pokud bychom však šli hlouběji do historie – alespoň do první poloviny 20. století a ještě dál, Bezos bude stále relativně chudý začátečník. Časopis Time se před pár lety pokusil sestavit žebříček deseti nejbohatších lidí všech dob a Bezose hravě překonají jak John D. Rockefeller (341 miliard USD), tak Andrew Carnegie (372 miliard dolarů). Z relativně nedávných absolutistických vladařů pak Stalin, který měl faktickou moc nad celým Sovětským svazem a jeho satelity, a z těch starších třeba první císař římské říše Gaius Iulius Caesar Octavianus.