Jednoduchá úprava ID3 tagů, třeba i hromadná

22. listopadu 2002
Computer 22/02 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Pokud si vytváříte nebo jinak sháníte soubory se známou příponou MP3, pak víte, že ne vždycky jsou vyplněny všechny údaje. Tyto můžete třeba i hromadně doplnit pomocí prográmku MEDIAtagger, na který se dnes podíváme.
Nebudu nosit příslovečné dříví do lesa a nebudu se tedy rozepisovat o tom, co je to MP3 nebo ID3, protože předpokládám, že tyto termíny jsou dostatečně známé. Proto se dozvíte jen to, že program MEDIAtagger je jednoduše ovladatelný freewarový program, jehož autorem je Ladislav Dufek a který umožňuje jednoduchým způsobem upravit libovolné množství MP3 současně, či je přejmenovat dle ID tagu a který umí i další věci. Vlastně si můžete několika kliknutími myší vytvořit vytvořit playlist pro Winamp (m3u, pls), výpis souborů v Excelu (csv), nebo poznámkovém bloku (txt), popř. vygenerovat seznam jako HTML stránku. Stažením informací o albu z internetové databáze FreeDB (www.freedb.org) si může pomoci zjednodušit a urychlit ono zdlouhavé a nudné popisování všech vašich skladeb.

Klepněte pro větší obrázek

Program nabízí plnou podporu formátů MP3, WMA, VQF, APE a OGG a s těmito soubory si v programu můžete dělat, co chcete. Mezi podporovanými tagy byste nalezli ID3v1.1 až ID3v2.4. Pokud má některý váš soubor ID tag nějakým způsobem poškozený, program ho dokáže identifikovat, takže nemusíte zdlouhavě procházet všechny hudební soubory a hledat ty špatné. Samotné programové okno je přehledně uspořádáno a ani méně zkušený uživatel by neměl mít s ovládáním nějaké větší potíže. Kdyby ale přece jen došlo k nějakým problémům, na stránkách programu byste nalezli návod, který jistě odpoví na všechny vaše otázky.

Pokud si chcete program vyzkoušet nebo používat, to je v tomto případě freeware licence jedno, navštivte webové stránky programu a podívejte se na doplňující informace, popř. si stáhněte instalační soubor programu, který má velikost 750 kB.

Diskuze (8) Další článek: Computer 22/02

Témata článku: Download, Jed, Internetová data, Tag, Playlist, ID3, Špatná věc, Jednoduchá úprava, Úprava


Určitě si přečtěte

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

** Vyzkoušeli jsme veřejnou betu macOS 10.14 Mojave ** Hlavní novinkou je temný režim a velký důraz na soukromí ** Jako první beta je systém překvapivě rychlý a dobře použitelný.

Martin Miksa | 35

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 83

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 142


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny