Jednoduchá úprava ID3 tagů, třeba i hromadná

22. listopadu 2002
Computer 22/02 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Pokud si vytváříte nebo jinak sháníte soubory se známou příponou MP3, pak víte, že ne vždycky jsou vyplněny všechny údaje. Tyto můžete třeba i hromadně doplnit pomocí prográmku MEDIAtagger, na který se dnes podíváme.
Nebudu nosit příslovečné dříví do lesa a nebudu se tedy rozepisovat o tom, co je to MP3 nebo ID3, protože předpokládám, že tyto termíny jsou dostatečně známé. Proto se dozvíte jen to, že program MEDIAtagger je jednoduše ovladatelný freewarový program, jehož autorem je Ladislav Dufek a který umožňuje jednoduchým způsobem upravit libovolné množství MP3 současně, či je přejmenovat dle ID tagu a který umí i další věci. Vlastně si můžete několika kliknutími myší vytvořit vytvořit playlist pro Winamp (m3u, pls), výpis souborů v Excelu (csv), nebo poznámkovém bloku (txt), popř. vygenerovat seznam jako HTML stránku. Stažením informací o albu z internetové databáze FreeDB (www.freedb.org) si může pomoci zjednodušit a urychlit ono zdlouhavé a nudné popisování všech vašich skladeb.

Klepněte pro větší obrázek

Program nabízí plnou podporu formátů MP3, WMA, VQF, APE a OGG a s těmito soubory si v programu můžete dělat, co chcete. Mezi podporovanými tagy byste nalezli ID3v1.1 až ID3v2.4. Pokud má některý váš soubor ID tag nějakým způsobem poškozený, program ho dokáže identifikovat, takže nemusíte zdlouhavě procházet všechny hudební soubory a hledat ty špatné. Samotné programové okno je přehledně uspořádáno a ani méně zkušený uživatel by neměl mít s ovládáním nějaké větší potíže. Kdyby ale přece jen došlo k nějakým problémům, na stránkách programu byste nalezli návod, který jistě odpoví na všechny vaše otázky.

Pokud si chcete program vyzkoušet nebo používat, to je v tomto případě freeware licence jedno, navštivte webové stránky programu a podívejte se na doplňující informace, popř. si stáhněte instalační soubor programu, který má velikost 750 kB.

Diskuze (8) Další článek: Computer 22/02

Témata článku: Download, ID3, Jednoduchá úprava, Tag, Playlist, Špatná věc, Jed, Internetová data, Úprava

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů