Jednička v internetové reklamě a marketingu je ve ztrátě

Pokles tržeb reklamního trhu postihl i firmu DoubleClick, která doposud dokázala proplouvat úskalími e-businessu bez problémů.
I světová jednička v internetových reklamních a marketingových službách stagnuje. Americký DoubleClick, který se svým reklamním systémem v podstatě opanoval většinu internetového reklamního trhu (na nejvýznamnější americké weby se dá reklama koupit jenom přes DoubleClick), zvýšil meziročně svůj obrat jenom nepatrně a propadl se do značné ztráty; výhled na další období se nelepší.

Firma utržila za poslední čtvrtletí 115 mil. dolarů při ztrátě 10,5 miliónu (tržby neznamenají celkový reklamní obrat, ten je mnohem větší; firma trží pouze provize). To je zlepšení o nepatrná čtyři procenta oproti stejnému čtvrtletí loňského roku; na příští kvartál firma očekává zase špatné výsledky, tržby max. 105 miliónů a opět ztrátu asi 7 mil. dolarů. I DoubleClick musí propouštět – oznámil, že deset procent zaměstnanců firmy půjde domů.

Situace DoubleClicku je skutečně zrcadlem současné internetové ekonomiky. Firma je ve svém oboru nejlepší na světě, na americkém trhu má skoro monopol, není pod významnými konkurenčními tlaky a licencuje své produkty úspěšně po celém světě – co více si kdo může přát? Jen drobnost – ziskovost; kdyby byla takto dominantní firma v jiném, kamenném oboru, pravděpodobně by se koupala ve vysokém zisku. DoubleClick sice utěšuje své akcionáře, že „až se situace na trzích zlepší“, bude všechno dobré – ale akcionáři těmto slibům moc nevěří a poslali akcie z výšky skoro 90 dolarů za kus až na minimálních 8 dolarů.

A to je na tom ještě DoubleClick dobře ve srovnání s konkurenty, např. 24/7 Media, která je na americkém trhu dvojkou. 24/7 je rovněž v silné ztrátě a propouští, její akcie mají humornou hodnotu 34 centů za kus, což ukazuje, že burza nad touto firmou skoro zlomila hůl. Několik dalších konkurenčních mediálních a marketingových agentur zkrachovalo, jiné jsou těsně nad propastí; ani český trh zrovna neukazuje, že by tyto agentury byly schopny vysoce profitovat (údaje o ziskovosti k dispozici nejsou, ale tvrdí se, že i nejsilnější M.I.A. je dlouhodobě ve ztrátě). Zkrátka dnes na Internetu najdeme opravdu málo firem, které by měly důvody k úsměvu, jak jim ten byznys pěkně šlape.

Témata článku: Byznys, Reklama, Marketing, Milión dolarů, Americký dolar, Zrcadlo, Nejlepší reklama, Hole

Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 46

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

21.  9.  2017 | Stanislav Janů | 58

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

** Pancéřovky Carl Gustav jsou přenosné bezzákluzové protipancéřové zbraně ráže 84 mm se sofistikovanou optikou ** Jejich první verze byla vyrobena již v roce 1946 ** Mj. si je oblíbili i v americké armadě

21.  9.  2017 | Stanislav Mihulka


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky