Jednadvacítka, kterou si nekoupí každý

AT Computers představil nový monitor ViewSonic P817 s úhlopříčkou jednadvacet palců a viditelnou dvacet palců. Na našem trhu je poměrně dost monitorů s touto úhlopříčkou, jenže tento je v jednom směru zvláštní.
AT Computers představil nový monitor ViewSonic P817 s úhlopříčkou jednadvacet palců a viditelnou dvacet palců. Na našem trhu je poměrně dost monitorů s touto úhlopříčkou, jenže tento je v jednom směru zvláštní. A sice, že zvládá maximální rozlišení 2048x1536 pixelů neprokládaně (NI), ale ne při vertikální obnovovací frekvenci 60 Hz, ale při neuvěřitelných 85 Hz. Při rozlišení 1024x768 je to pak 163 Hz. Toto nejvyšší rozlišení většinou dosáhneme spojením dvou sedmnácti palcových monitorů. Monitor má plochou obrazovku, což je módním trendem číslo jedna, typu delta – ani invar, ani trinitron. Obrazovka má antiodrazovou a antistatickou povrchovou úpravu typu ARAG, zamezující nežádoucím světelným odleskům a usazování všudy přítomného prachu.

Nechybí ani USB hub
Zhruba v polovině minulého roku se začali objevovat první monitory s USB rozbočovačem. Kde kdo (včetně mne) by si možná myslel, že když je technologie USB tak úžasná, bude za chvíli ve všech monitorech. Jenže řada výrobců si říká, proč do svého levného monitoru cpát USB, když toho není třeba. Jenže jsou i zařízení přes USB, které nemá další USB port pro další periferie. V takovém případě USB rozbočovač v monitoru je naprosto nepostradatelný. Naštěstí monitor ViewSonic P817 jeden takový má a rozhodně mu to připočítávám k dobru. Nastavení všech parametrů monitoru se děje pomocí OSD menu, z něhož jsou funkce jako jas či kontrast vypuštěny – ladí se samostatně. U takového monitoru pochopitelně můžete ladit vertikální i horizontální moiré, konvergenci, trapézovité a podouškovité zkreslení.

Kvalita za roz…
ViewSonic P817 je určen především pro náročné aplikace na pracovištích CAD/CAM, DTP a střihových studiích. Nehledě na to, že jako jeden z mála nových monitorů vyhovuje normě TCO´99, což bude zajímat především vaše oči.

Podle tiskové zprávy by měl mít vysoký kontrast a jas po celé ploše obrazovky i v rozích a pokud je to pravda pak cena 71 260 Kč bez DPH je více než odpovídající, ne-li nízká.

Váš názor Další článek: Windows 98: důchod odložen?

Témata článku: Nepostradatelná funkce, Nízký jas, Vysoký kontrast, Delta, Úhlopříčka, Monitor, Nízký kontrast, Jed, USB Hub, Levný monitor, Maximální jas

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost