macOS

Jedinou novinku macOS 14.5 nám Apple upřel. Sonoma v Česku pouze opravuje chyby

Apple včera večer aktualizoval všechny své operační systémy. Pátý desetinkový update Sonomy je zatím tím nejmenším. Uživatelé sice budou stahovat více než 2 GB dat, ale seznam změn je výjimečně zcela prázdný.

Firma opravila několik chyb a záplatovala dvaadvacet nahlášených zranitelností, které se týkaly jádra desktopového systému, klíčových komponent i některých aplikací. Hlasové ovládání například mohlo obejít nastavené pravomoci, Mapy a Zkratky mohly vyzradit citlivé informace o uživatelích a skrz chybu v AppleMobileFileIntegrity mohl útočník s lokálním přístupem k Macu získat informace z Klíčenky.

V podobném duchu se nesly také aktualizace starších systémů. macOS Ventura 13.6.7 opravuje tři zranitelnosti, Monterey 12.7.5 pak dvě.

image.png

Sonoma 14.5 má jednu viditelnou novinku, avšak ta je dostupná jen v USA, Británii a Austrálii, kde firma nabízí předplatné News+. Do digitálního kiosku plného novin a časopisů přibyla třetí hra Quartiles a kromě toho i výsledková tabule a statistiky pro všechny tři dostupné hry.

Váš názor Další článek: Umělá inteligence Claude.ai už funguje i u nás. Bezplatná verze mluví česky, umí pracovat s obrázky a je rychlá

Témata článku: , , , ,