Software | E-mail

Jeden z nejlepších e-mailových klientů zamířil i na Windows. Spark ale zároveň zavádí předplatné

Vývojáři z ukrajinského studia Readdle včera vydali Spark 3.0, novou verzi chváleného e-mailového klientu, který je po letech slibů konečně dostupný i pro Windows. Tvůrci totiž kompletně přepsali program do multiplatformního prostředí Electron, takže teď na Macu i Windows vypadá a funguje stejně. Vyšly také nové verze pro Android a iOS.

Mění se i obchodní model. Doteď bylo možné Spark bez omezení používat zdarma, příplatky se týkaly jen firemních funkcí pro správu týmů. Nově ale Spark zavádí předplatné, kterému se lze vyhnout, ale uživatelé přijdou o bonusové funkce.

Základní verze programu tak zůstane zdarma, ta prémiová bude za 9 eur měsíčně (220 Kč), případně 70 eur ročně (1700 Kč). Stávající uživatelé ale mohou přejít na trvalý tarif s 30% slevou za 49 eur ročně (1200 Kč). Placenou verzi je možné zdarma vyzkoušet na sedm dní.

Novinky ve Sparku 3.0:

U bezplatné verze přibylo jedno omezení. Do podpisu se vždy vloží řádek „Sent with Spark“. Ten je ale možné vždy ručně odmazat.

Spark 3.0 zavádí Smart Inbox, který dokáže rozlišit konverzaci od lidí a strojů. Nahoře budou více vidět zprávy prvního typu, naopak notifikace a newslettery seskupí. Další změnou postihující i platící uživatele pak je to, že Spark už na počítačích nenabízí tmavý režim zobrazení.

Nové funkce za předplatné

Spark umožňuje posílat větší než 25MB přílohy. Takové se nahrají na servery provozovatelů a do zprávy se vloží odkaz ke stažení.

Přibyl tzv. Home Screen, jednoduchá obrazovka ukazující datum, čas, nadcházející události z kalendáře a náhled několika nových e-mailů. Spark dále přináší Command Center. Zkratkou Ctrl+K nebo Cmd+K se vyvolá vyhledávač, kterým lze najít zprávy, ale také provést různé operace, aniž by si uživatel musel pamatovat jiné klávesové zkratky nebo klikat myší.

Gatekeeper slouží jako ochrana před spamem. Všichni noví odesílatelé jsou standardně na černé listině a uživatel je nejdříve musí povolit. Na doručenými zprávami bude malý widget se jménem odesílatele, náhledem zpráv a tlačítky pro povolení či definitivní zablokování.

Spark také umí seskupit zprávy od jednoho odesílatele, aby ve složkách byl větší pořádek. K tomu umožňuje ztlumit vlákna, tedy nekonečné e-mailové konverzace (CC, BCC), který se už nechcete účastnit.

Důležité odesílatele pak můžete rovnou označit jako prioritní, takže jejich e-maily budou viset nahoře za všech okolností.

PS: Přechod na Electron znamená i větší paměťové nároky. Verze pro Windows se třemi aktivními schránkami si řekla o 700 MB RAM, jako by se nechumelilo.

Diskuze (21) Další článek: Námořnictvo USA dostane největší autonomní vojenskou loď světa. Zatím ale neví, co s ní

Témata článku: Software, Windows, Android, iOS, Předplatné, E-mail, E-mailový klient, Verze, Uživatelé, Spark, Odesílatel, Home Screen, Electron, Cmd + K, Mac, Software na Heureka.czGoogle není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Konečně uslyšíte, o čem je Dolby Atmos. Recenze reproduktorů Sony HT-A9

Konečně uslyšíte, o čem je Dolby Atmos. Recenze reproduktorů Sony HT-A9

** Jen čtyři reproduktory stačí pro věrné podání Dolby Atmos ** Středový reproduktor nepotřebujete, případně k němu využijete televizor Sony ** Vyšší cena nezahrnuje subwoofer

Tomáš Holčík
ReproduktorySonyTesty
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify