Heslo | Dvoufázové ověření

Jeden klíč ochrání počítače i mobily. YubiKey 5C poprvé nabízí USB-C i NFC

Dvoufaktorovou ochranu účtu nemusíte řešit jen pomocí speciální aplikace v mobilu. Existují hardwarové klíče, bez nichž se vám na sociální sítě nebo e-mailu také nikdo nedostane.

Švédské Yubico je největším a nejznámějším výrobcem těchto klíčů a pomáhá i s vývojem technologií, které se pro přihlašování na internetu používají. Její dnes vydaný klíč YubiKey 5C NFC je pak zajímavý tím, že jako první v nabídce výrobce nabízí konektor USB-C, ale zároveň může uživatele autentizovat bezkontaktně pomocí NFC.

YubiKey 5C NFC stojí na webu výrobce 70 dolarů včetně daně (přibližně 1600 Kč), ekonomické doručení (3–10 dní) je za 5 dolarů, expresní (1–5 dní) pak za 30 dolarů.

Novinka si rozumí s Windows, macOS, Linuxem, Androidem a také iOS. Apple loni rozšířil podporu NFC klíčů i na své mobilní platformy. YubiKey 5C NFC podporuje všechny důležité protokoly jako WebAuthn, FIDO2 (U2F), PIV, OATH, Open PGP nebo vlastní Yubico OTP. Sloužit může jen pro vícefaktorovou ochranu účtů, ale také jako moderní náhrada hesel u služeb, které podporují zmíněný standard WebAuthn.

Hardwarovým klíčem lze dnes chránit účty u Googlu, Microsoftu, Facebooku, Twitteru, Dropboxu, přímo jej také podporují také prohlížeče Chrome, Edge a Firefox nebo správci hesel LastPass, 1Password, Dashlane a Keeper.

Yubico má v nabídce i další klíče, ty ale nabízejí jen kombinaci USB-A a NFC, USB-A a USB-C, USB-C a Lightning či jen USB-A nebo USB-C. Firma mimochodem připravuje i YubiKey Bio se čtečkou otisků prstů.

Zdroj: Yubico

Diskuze (5) Další článek: Čína otestovala záhadnou znovupoužitelnou kosmickou loď

Témata článku: Microsoft, Google, Apple, Internet, Facebook, Bezpečnost, Android, Chrome, Linux, Edge, iOS, Twitter, Dropbox, Firefox, Heslo, NFC, Dvoufázové ověření, LastPass, Dashlane, Open PGP, Oath, Mobil, Yubico, Dolar, Počítač


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 143

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně