Reklama

Jeden dotek stačí, chytrá domácnost se postará.

Přestože jsme si již zvykli, že leccos v domácnosti funguje automaticky, přece jen se mnozí obávají, že centrálně řízená domácnost na ně bude příliš složitá.

Obavy nejsou na místě, s novinkou společnosti Somfy – TaHomou switch – si poradíte stejně snadno jako třeba s nastavením budíku. A ke spuštění celého sledu úkonů vám bude stačit jediný dotek. 

Klepněte pro větší obrázek

Poslechne na dotek

TaHoma switch je řídicí jednotka, která obdobně jako její starší sestra TaHoma premium umožňuje ovládat všechna zařízení v domácnosti prostřednictvím internetového připojení přímo z domova nebo vzdáleně odkudkoliv pomocí aplikace pro mobilní telefon či tablet. Navíc však nabízí dvě individuálně nastavitelná tlačítka umístěná přímo na jednotce, kterými můžete spouštět vaše nejoblíbenější scénáře. Jediným dotekem tak můžete spustit sled úkonů při odchodu – zhasnout v celém domě, zatáhnout žaluzie, odpojit zásuvky, ve kterých by třeba mohla zůstat zapnutá žehlička, spustit alarm… A obdobně při příchodu, či v jiných vámi zvolených situacích.

Poslechne bez kabelu

TaHomu switch je možné připojit k internetu pomocí wi-fi. Není tedy třeba datový kabel, stačí jednotku jen zapojit do elektrické zásuvky. To ji umožňuje umístit kdekoliv v bytě a případně snadno její umístění změnit.

Poslechne na slovo

Díky tomu, že je systém automatizace TaHoma switch kompatibilní se službami hlasových asistentů Google Assistant, Apple Home Kit a Amazon Alexa, můžete jejich prostřednictvím ovládat zařízení zapojená do aplikace TaHoma i vlastním hlasem. Můžete tak spustit i libovolný scénář, který jste si vytvořili. Technologie jsou natolik pokročilé, že zachytí váš povel, i když je v domácnosti ruch či hraje televize. Dokonce můžete dát hlasový příkaz i na dálku, třeba z auta.

Klepněte pro větší obrázek

Co umí?

S TaHomou switch získáte více pohodlí, bezpečí a času. S její pomocí je možné ovládat v domácnosti takřka vše – stínicí prvky, osvětlení, okna, vrata a brány, prvky bezpečnostního systému i regulovat vytápění. TaHoma switch je kompatibilní s téměř třemi sty typy výrobků Somfy a partnerů.

Bezpečí zajistí kamery a čidla pohybu, náklady na vytápění se snižují díky regulaci vytápění v součinnosti s automatickým ovládáním stínicích prvků na základě informací ze slunečních a větrných čidel.

A co je důležité – neustále máte kontrolu o stavu všech zařízení zapojených do systému. Tedy co je právě zapnuto či v jaké poloze se nachází ta která žaluzie. A na dálku můžete tento stav změnit.

Klepněte pro větší obrázek

Přesně podle potřeb

Snad největší přínos pro váš komfort poskytují scénáře, které si můžete vytvořit přesně podle chodu vaší domácnosti. Zautomatizujete tak rutinní situace a ušetříte tím spoustu času. Zkušenost ukázala, že jsou to měsíčně až desítky hodin. Pro řešení základních situací v domácnosti má TaHoma switch scénáře přednastavené. Můžete je využít tak jak jsou, nebo je změnit či doplnit. A snadno si vytvořit i mnoho dalších scénářů pro opakující se situace. Zapojování jednotlivých zařízení do systému a konfigurace scénářů je maximálně intuitivní, snadno pochopitelné pro každého laika. Navíc aplikace umožňuje i zásah technika na dálku, můžete požádat o radu či řešit problémy okamžitě s odborníkem.

Další článek: Nechcete se nechat očkovat? Pak vás kvůli tomu mohou vyhodit z práce, rozhodl americký soud

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tvůrci mobilního hitu Pokémon GO mají problémy. Ruší nové projekty a propouští část zaměstnanců

Tvůrci mobilního hitu Pokémon GO mají problémy. Ruší nové projekty a propouští část zaměstnanců

Niantic prorazil do světa se svojí verzí pokémonů v augmentované realitě. S jejich dalšími výtvory se jim ale nezadařilo, a tak se nyní vypořádávají s následky.

Martin Nahodil
NianticByznys
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti