Je tu opět 1. duben. Vybíráme nejlepší aprílové vtípky [průběžně aktualizujeme]

  • Po roce je tu zase 1. duben
  • Firmy se přetahují, kdo vymyslí nejlepší vtípek
  • Mapy.cz mají novou vrstvu, Google zase nový Cardboard

Po roce je tu opět 1. dubna a to znamená, že se počítačové firmy opět přetahují o to, kdo vymyslí nejlepší aprílový vtípek.

Nové Mapy.cz

Začněme rovnou u Seznamu a jeho map. Přibyla na nich nová vrstva Apríl, na kterou můžete rovnou přejít z adresy https://mapy.cz/cesko. Namísto klasických map se zobrazí obrázkový atlas s různými zajímavými místy, a pokud na některé z nich klepnete, v pravém panelu se zobrazí trošku alternativní popisek. Určitě klepněte třeba na obrázek Pražského hradu nebo Ptačího hnízda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podobné popisky by možná mohly zůstat v mapách i nadále

YouTube SnoopaVision Beta

Na YouTube u každého videa najdete nové tlačítko pro zcela nový virtuální zážitek SnoopaVision. Do nového formátu je zatím předěláno jen několik málo videí, ale pokud si některé z nich spustíte, zobrazí se 360stupňový kinosál (můžete natáčet kameru) a svérázný Snoop Dogg, který bude komentovat video.

(Klepněte ve videu níže na tlačítko SnoopaVision vedle ozubeného kolečka)

Google Cardboard Plastic

SnoopaVision není jedinou dnešní specialitou od Googlu. Firma představila také vylepšený Cardboard Plastic, který už není papírový, ale je vyrobený z transparentního plexiskla. To sebou přináší ohromné výhody třeba oproti konkurenčnímu HoloLens od Microsoftu, protože zorné pole Cardboardu odpovídá vašemu zraku. Jinými slovy, vidíte vše okolo a Cardboard Plastic tak oproti ostatním nijak neomezuje skutečnou realitu. To chcete!

Razer BreadWinner

Výrobce stylových herních periferií a počítačů Razer se pochlubil dalším přírůstkem do rodiny – Project BreadWinner. Herní podsvícenou myš, podsvícenou klávesnici aj. nově doplní podsvícený topinkovač. Samozřejmě nechybí zásoba USB portů. Ostatně, podívejte se sami na skvělé video. Topinky nebyly nikdy tak sexy.

Google Express

Ačkoliv i Google experimentuje s dovážkou zboží pomocí dronů, je si vědom toho, že jej od praktického nasazení dělí ještě roky. Proto představuje alternativní službu Express a balíčky bude doručovat pomocí padáčků. Jak ukazuje video níže, technologie funguje poměrně dobře. Snad se inspirují i tuzemské e-shopy.

Kolekce Mark Zuckerberg od H&M

Oděvní gigant H&M připravil zkraje jara novou módní kolekci, která se inspirovala šatníkem Marka Zuckerberga. Luxusní sada, ze které si každý stylista sedne na zadek, se skládá z modrých džínů a sedmi vkusných a naprosto identických šedých triček, protože Mark nic jiného nenosí. Buďte jako Mark a objednejte si novou kolekci ještě dnes.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Buďte jako Mark s kolekcí Mark od H&M

Voda-Drone

Australský Vodafone dnes nabídl novou službu pro lokální posílení signálu Voda-Drone. Pokud zákazník zašle na infolinku SMS se zprávou „Voda-Drone,“ z centrály odstartuje kvadroptéra s modemem a vysílačem Wi-Fi, přiletí na pozici zákazníka a nabídne lepší internet. Díky tomu australský Vodafone konečně pokryje datovou konektivitou 100 % populace.

Klepněte pro větší obrázek
Australský Vodafone nabídne mobilní on-demand BTS stanice ve formě kvadroptér. Jak asi zareaguje ten český?

Autonomní sekačka BEE4

LeevnéElektro.cz jako první nabízí novou generaci chytrých sekaček BEE4. Multifunkční sekačka má automatický pojezd, několik rychlostních převodů, bezedný sběrný koš a zvukové signály (nejen) po ukončení sečení – tzv. Beee system. Vedle tohoto autonomního systému vypadá třeba takový vysavač od iRobotu poněkud lacině.

Klepněte pro větší obrázek
Autonomní sekačka BEE4

Google Self-Driving Bike

Autonomní vozy Googlu ovládnou světové silnice nejspíše až za pár desítek let, nizozemská pobočka proto přispěchala ještě s jednou alternativou – autonomním bicyklem. Nizozemí patří k evropským cyklistickým velmocem, pilotní provoz tedy začne právě zde.

(Mimochodem, na tomto druhém videu se můžete podívat, jak to předchozí opravdu vznikalo)

Cornhub

Autoři populárního audiovizuálního katalogu pro dospělé po letech provozu zjistili, co surfaře skutečně zajímá a namísto pornografického obsahu nově nabízejí videa s kukuřicí. Raději ale na nic neklikejte, protože nejspíše nakonec namísto kukuřice uvidíte něco jiného, což by mohl být problém zejména na počítačích v podnikové síti.

Klepněte pro větší obrázek
Největší katalog s kukuřicí. Ale hlavně na nic neklikejte – hlavně v práci!

Pronájem fanoušků v akci na Slevomatu

Jste čínský prezident na návštěvě České republiky a potřebujete pár desítek oddaných fanoušků? V tom případě dnes navštivte Slevomat, v akci si jich totiž můžete několik pronajmout. Pět získáte na tři hodiny za 850 Kč, a pokud by to bylo málo, je tu i nabídka tří tisíc fanoušků na tři dny za 57 000 Kč.

Slevový voucher na fanoušky můžete podle Slevomatu uplatnit na pražské ulici Politických vězňů a na webové adrese siladavu.cz.

Klepněte pro větší obrázek
Slevomat nabízí v akci fanoušky

Magnetická Fidorka

Fidorka má magnetický obal, což sebou nese hromadu zajímavých výhod. Tento vtípek sice nemá s IT společného prakticky nic, ale musíme alespoň vysloveně varovat před přejížděním magnetickou Fidorkou po citlivých elektronických zařízeních.


Našli jste nějaké další povedené vtípky ze světa IT? Podělte se nám i ostatním v diskuzi pod článkem. Inspirací vám může být třeba diskuze na Redditu.

Článek průběžně aktualizujeme.

Diskuze (54) Další článek: Toshiba vymění uživatelům 100 000 baterií, mohou se výrazně přehřívat

Témata článku: Google, Seznam.cz, Apríl, Bulvár a vtípky, Reddit, Akt, Vodafone, Nová vrstva, Pilotní provoz, Aprílový vtípek, Vysílač Wi-Fi, Skvělé video, Džin, Popisek, Drony v akci, Google Express, Google Cardboard, Self, Nová mapa, Zahrada, Tribune, Stylista, Bike, Google Video, Pojezd, Herní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor