Je tu nové ICQ, vypadá velice funkčně!

Populární ICQ se v nové verzi přesunul od bety k alfě. Ale my tvrďáci jej stejně už používáme pár měsíců.
Kluci od ICQ konečně přestali nazývat vydávané buildy ICQ99a jako „alfu“ a ohlásili „betu“ – build má číslo 1700 a je k mání na adrese http://www.icq.com/pub/preview/icq99a.exe. Znamená to, že nová verze konečně není jen k mání vývojářům a hackerům, ale také každému normálnímu člověku, či dokonce uživateli.

Jediné, co o nové betaverzi lze říci, že nepadá a že zcela bez problémů konvertuje staré kontaktní listy, jinak jsem nenalezl nic významně nového (ostatně – ICQ 99a mě připadá jako natolik dokonale vybavený software, že ani nic dalšího nepožaduji).

Aby článek nebyl tak krátký, doplním několik zajímavých tipů pro uživatele ICQ:

 • máte-li občas problém s připojením k velice přeplněnému implicitnímu serveru na icq.mirabilis.com, můžete si do seznamu (Preferences – Servers) připojit několik dalších (port je vždy 4000):

  icqalpha.mirabilis.com

  icqmirabilis.com

  icq1.mirabilis.com

  icq2.mirabilis.com

  icq3.mirabilis.com

  icq4.mirabilis.com

  icq5.mirabilis.com

 • nelíbí se vám implicitní klávesové zkratky na spouštění některých úkonů v ICQ? Můžete použít prográme, nazvaný Nexel ICQ Shortcut, viz adresa http://home.student.utwente.nl/r.j.g.simons/.
 • chcete používat ICQ spíše ve firemním styku než soukromém? Pak můžete „zoficiálnit“ své kontaktní informace tím, že do přezdívky (Nick) zadáte jako první písmeno pomlčku; pak se tato přezdívka uloží jako jméno společnosti (Company), místo křestního jména (First Name) bude kategorie (Category) a místo příjmení bude oddělení (Department)
Váš názor Další článek: Akcionáři Microsoftu už mají zase dvojnásobek akcií

Témata článku: Software, Kluk, Nová přezdívka, ICQ, Alfa, Krátký článek, Nick

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost