Česko | Maker Faire | DIY

Je tu Maker Faire Online: Dnes v 16:00 odstartuje festival kutilů a milovníků DIY

  • Budujete? Stavíte? Vylepšujete? Tisknete? Programujete?
  • Pak je Maker Faire přesně pro vás
  • Dnes a zítra se koná jeho česká online podoba

Dnes v 16:00 SELČ vypukne v pořadí třetí ročník pražského Maker Fairu – festivalů kutilů bastlířů a makerů všeho druhu. 

Organizátory sice neodradila ani pandemie koronaviru, tradiční velké setkání, které v posledních letech hostilo pražské výstaviště, ale přesto přesunuli až na letošní podzim.

Pozvánka na Maker Faire Online:

Namísto něj se můžete dnes a zítra těšit na menší Maker Faire „Rouška Edition,“ produkční tým totiž zaexperimentoval a zkusí tentokrát vše udělat na dálku, abyste se mohli workshopů účastnit klidně ze svého gauče,z e kterého můžete sledovat i další živý a doprovodný program přímo ve webovém prohlížeči.

Živá vysílání Maker Faire Prague Online:

  • Pátek 16:00 až 20:00 na Mall.tv a Živě.cz
  • Sobota v 9:00 až 14:00 na Mall.tv a Živě.cz
  • Všechna jednotlivá videa najdete zde

Na programu bude hromada workshopů, jejichž seznam najdete zde. Některé dílny jsou zdarma, jiné za poplatek s tím, že jste si mohli zavčas objednat vše potřebné – třeba výrobní materiál. Další střípky z příprav hledejte na facebookové stránce akce.

Josef Průša (Prusa Research) a Ivan Sobička (Maker Faire Prague) zve na netradiční pojetí festivalu:

 

Na pátek chystají organizátoři miniverzi projektu Stratocaching a vypustí v přímém přenosu balón do stratosféry. Pokud se náklad s miniaturní kamerou dohledá, záběry a data budou k dispozici v sobotním vysílání. V sobotu na diváky čeká návštěva postapokalyptického světa na raketové základně Bratronice Junk Town.

Tradiční velký festival na pražském Výstavišti s účastí okolo deseti tisíc návštěvníků přesunuli organizátoři na listopad. Ten loňský si můžete připomenout v galerii výše.

Živě.cz je mediálním partnerem Maker Faire Prague Online

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Váš názor Další článek: Nová aktualizace Fordu pro policejní vozy umožňuje zahřát interiér na více než 55 stupňů Celsia

Témata článku: Programování, Bastlení, Programování pro děti, Česko, Maker Faire, DIY, Stratocaching, Sobota, Pražské výstaviště, Zeus, IVA, Milovník, Kutil, Prus Research, Mall, Makro Faire Prague, Výstaviště, Makro Faire, Organizátor, Festival