Off-line scanner na prohledání pevného disku na produkty od Hacking Teamu . Ke stažení zde: https://www.rooksecurity.com/resources/downloads... např. Vzorek scanu.... http://pastebin.com/mDWczn94... + jeden odkaz na výtvory, které má v databázi Virustotal .. http://pastebin.com/y9nkN6sR...
Nesledují to je pověra.> Na obchody si dávám bacha, kšiltovku i sluneční brejle mám.> Mobil(y) nahazuji jen když potřebuji soukromé schůzky jsou bez SIM (byla doba kdy vůbec mobil nebyl).> Na netu vždy jsem z "legračního" PC tedy nemám na něm nic co může být zneužito vč. registrace / licence.> Ostatní off-line a média nikoliv net, kde je nutný cloud (nejsem Copperfield) tam šifruji +96 znaků 7z.Tak a zatím mě nikdy nedostali a jak se říká kdyby něco lacino to nebude._🙂
ještě způsob chůze je třeba změnit, tedy jednu botu vyšší 🙂
Já vím, také mám speciální boty s různými podrážkami když jdu vypadám skoro jako Jeoffrey de Peyrac.🙂
Po přečtení článku vidím jeho hlavní zprávu asi takhle: Instalací antiviru zvýšíte riziko odposlouchávání. Ono je to vlastně logické - antivirus pravidelně skenuje celý obsah disku (hledá přece viry...), pravidelně komunikuje se serverem (stahuje přece aktualizace...), takže proč by při těchto činnostech nemohl sebrat a odeslat informace, které někoho zajímají, když to přitom nebude nikomu divné?Myslím, že je dobré mít standardně zašifrovaný disk pro případ krádeže (a možného zneužití dat), z podobného důvodu má smysl používat SSL pro různá přihlašování (aby toho nějací "začínající hackeři" zbytečně nezneužili), ale jinak nemá cenu si s bezpečností moc lámat hlavu - čím víc nástrojů typu truecrypt, šifrovaný e-mail (nikoli jen přenos), tor, anonymní proxy, antivirus atd. člověk používá, tím víc na sebe akorát upozorní.
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 6. 2014 13:19
Pro šifrování mailů je dobrý enigmail (třeba v thunderbirdu)
To jsem měl vědět, zrovna jsem si nešifrovaně objednal kus linolea, teďka budou tajné služby vědět co mám v předsíni za vzor.
By mě zajímalo, čím se liší Čína nebo Rusko, které zavírá 'kontakty' novinářů a špionů od USA, která jde třeba po Snowdenovi. Možná je jeho poprava méně pravděpodobná, ale i tak je nepřítel státu č.1 za to, že řekl pravdu.
Pokud nechame stranou etiku pocinani USA, pak se to lisi v tom, ze Snowden vynesl i pres svuj souhlas s internimi podminkami zamestnavatele neco, co vlada v USA oznacila jako tajne/strategicke informace, zatimco v Rusku ci v Cine jsou lide zavirani nebo alespon umlceni (napr. blokaci webovych stranek, vyhazovem apod.) i za pouhe vyjadreni politickych nazoru (rozumej kritiku establishmentu). Vysetrovat kourpci ve vladnich stranach si tam trofnou uz jen naprosti masochisti.
Samozrejme, cokoli co si "vlada USA" nepreje, aby se dostalo na verejnost je oznaceno jako "tajne/strategicke informace"...
1. whistleblowing je o tom, že aj keď si formálne išiel proti pravidlám organizácie, v mene spoločnosti si tie pravidla porušil a informácie posunul na príslušné orgány alebo na verejnosť. Vláda USA to môže označovať ako strategické informácie, keďže však tie informácie dokazujú porušovanie zákonov, IMHO záujem ochrany občanov pred štátom prevažuje deklarovaný záujem štátu o národnú bezpečnosť.2. USA sa pomaly menia. Aspoň na domácej pôde si netrúfajú tak, ako tie prefláknuté diktatúry, ale postupne sa to mení. Prečítaj si sekciu FBI raid pri článku o Thomasovi Drakeovi. V posledných dňoch som čítal články, ktoré vznikli vďaka ACLU (stingray na Floride (čo bol inak zo strany US MS celkom kreatívny oj*b) a militarizácia polície v USA).Tiež je zaujímavé sledovať, na čo všetko tamojšie úrady nepotrebujú súdny príkaz a ako by srdce kdejakého diktátora zaplesalo nad administrative subpoena.
přesně tak... srovnáváš totalitní režimy se svobodnou zemí, která se pouze stará o svoji bezpečnost.
Mas v tom trochu bordel. Oficialne jsou Rusko ia dokonce i USA svobodne zeme, presto ze si kazdej mysli svoje...
USA už taky ale nejsou svobodnou zemi, jen se díky technologiím dokáží tvářit, že jsou. A navíc američani mají taky vymyté mozky. Od dětství je jim vtloukáno do hlav, že žijí v nejsvobodnější, nejdemokratičtější a nejlepší zemi na světě, takže pro naprostou většinu z nich je opravdu velmi těžké rozpoznat, že ne vše není v pořádku. Islámské teokratické totality nebo Severní Korea jsou samozřejmě mnohem horší, ale USA rozhodně nejsou momentálně na dobré cestě.Kdysi jeden moudrý člověk řekl, že lidi kteří vyrostli v komunistickém bloku mají jednu velmi velkou výhodu - dokáží zcela jasně rozeznat co je a co není správné a kdy kdo lže. Tuhle schopnost lidé v západní Evropě nemají tak rozvinutou a dá se to pozorovat už i nás u nejmladší generace, která je totálně zblblá všemi těmi kecy o lidských právech, rovných příležitostech, lhaní s úsměvem na tváři, relativizací skoro všeho atd.
Úspěch komunistů, socanů, top09, Babiše, Okamury a dalších lhářů a populistů vaši teorii o rozvinuté schopnosti poznat lež ve východním bloku poněkud nabourávají.
Pokud vím, tak nejlevicovější byla Nečasova ODS!! Mosíš vnímat, jak se která chová, ne kde by ráda patřila..
Jedna věc je, když roboti automaticky prohledávají komunikační kanály a hledají náznaky plánování bombových útoku, a kdy je komunikace sledováná z politických důvodů a už jen za rozdávání informačních letáků nebo organizování spolků s protistátní tématikou hrozí protiústavní tresty. Režim, kde nepohodlní jen tak mizí je totalitní režim. USA opravdu není totalitní režim, ale to Vám asi nevysvětlím. A druhý odstavec je, pardon, naprostý blábol. Vyrůstání za masivní mediální masáže ne nepodobné těm o kterých psal pan Orwell nemůže vést k nějakému invenčnímu rozvoji osobnosti.
Ty jsi někdy slyšel o zemi, kde je "vše v pořádku" ...? Jak se ta pohádka jmenovala? 🙂Kdy byly USA na dobré cestě?Který "stát" je se svojí politikou na dobré cestě?Pěkná teorie o tom poznání lhářů .... že to nějak není vidět například u nás v Česku. Co politik, to lhář, přesto opakovaně volen s železnou pravidelností 🙂 Ještě veselejší je ta teorie o tom, jak obyvatelé totalitních režimů umějí rozpoznat, co je a není špatné 🙂 Že s tím špatným teda téměř nikdy nic nedělají 🙂-----V podstatě jsi jen potvrdil úplně jinou pravdu, tu nejkrutější: Informační věk je věkem dezinformací.Dnes má člověk k dispozici v podstatě nekonečné množství informací. Bohužel, krutou hříčkou je brutální fakt, že většina z nich, NENÍ PRAVDA 🙁
Hlavně to řekněte všem těm trendy fríkulínům, pro které je soukromí přežitkem 20. století ...
Pěkný článek. Děkuji 😉
proc nefunguje v posledni dobe ani jeden odkaz na obrazek v connectu? myslim tim, ze po kliknuti vyjede error(ani v minulem clanku to neslo)
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 6. 2014 01:27
otvírej to kolečkem myši, je to i rychlejší, protože ti nenajíždí galerie, ale jen ten obrázek ;)
Jak kde. Třeba u mě to kolečko vykazuje stejnou nefunkčnost jako klik. Funguje až kontextová nabídka a otevřít v novém listě.
Tak to už je věc prohlížeče.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.