Software | Windows | Windows 10 | Operační systémy

Je to potvrzeno. Stařičké Malování zůstane i nadále součástí Windows 10

Microsoft měl s uvedením Windows 10 Creators update před dvěma lety velké plány. Zbrusu nové Malování 3D a hlavně důraz na „kreativitu“ byl vidět napříč celým systémem a hlavně v prezentacích Microsoftu. Nové Malování 3D mělo dokonce nahradit to stařičké dosluhující. Ale Microsoft teď řadí zpátečku.

O konci stařičkého Malování Microsoft informoval přímo upozorněním v rámci aplikace, které se v ní objevilo v dřívější aktualizaci. Původní plán byl takový, že jeho úlohu převezme právě moderní Malování 3D a klasický program zůstane volitelně ke stažení z Microsoft Store.

Z plánu ale zjevně sešlo a ve Windows i nadále zůstanou předinstalované obě dvě verze, jak potvrdil jeden z vývojářů. Neupřesnil ale, proč se k tomuto kroku firma odhodlala a ani jaký osud nyní čeká obě verze. Malování 3D získalo všechny základní funkce, a tak poslouží, stejně jako předchůdce, i k jednoduchým úpravám fotografií. Práci s 3D objekty je zde možné brát jako bonus, který ale ne každý využije.

Windows již nechtějí být kreativní

Malování 3D mělo být velkým tahákem v rámci Creators update a Fall Creators Update – dvou velkých aktualizací Windows 10, kdy Microsoft chtěl, byť poměrně bizarním způsobem, zaujmout kreativce. Součástí byly i nejrůznější funkce s efekty v rámci aplikaci Fotky a třeba i rozhraní Windows Ink pro práci s dotykovým perem.

Od té doby se ale Microsoft přeorientoval z na první pohled bombastických, leč možná pro většinu uživatelů nezajímavých, funkcí na ladění systému a přidávání funkcí bez většího zastřešujícího tématu. Zároveň také lehce upouští od moderních aplikací, které měly být spásou Microsoft Store. Zde nyní tlačí webové PWA a do obchodu pouští i klasické desktopové aplikace.

Je tak tedy otázkou, zda bude 3D verzi vůbec nadále aktivně vyvíjet, či ji pouze zařadí do udržovacího režimu a nechá ji žít v rámci systému. Ostatně – velkých oznámení se v poslední době nedočkala žádná moderní aplikace pro Windows.

Jaký software vybrat pro malování na počítači?

Zdroj: The Verge

Diskuze (15) Další článek: Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Microsoft Store, Fall Creators Update, Creators Update, Malování Microsoft, Window, Funkce, Fotka, The Verge, Aplikace


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 82

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 80

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru