Podvod

„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

Scénář je jednoduchý – máte něco, co už nepotřebujete a chcete to prodat. Místo přivýdělku ale přijdete o všechny peníze na účtu. Varovných signálů, které k tomu vedly, přitom bylo opravdu málo.

Podvody na internetu jsou stejně staré jako internet sám. Dříve byli jeho uživatelé obezřetní, jenže nyní je běžnou součástí široké veřejnosti a mnoho uživatelů si neuvědomuje rizika s ním spojená. Nechci teď řešit phishing, malware nebo tzv. Nigerijské dopisy atd. Poslední dobou se totiž rozmohl fenomén, který cílí na bazarové weby – Bazoš.cz, Facebook Marketplace, Sbazar.cz, Vinted a další. A je nebezpečný o to víc, že všechno vypadá až příliš věrohodně.

Čím více možností nám internet nabídne, tím také roste vynalézavost podvodníků, jak z nás vytáhnout peníze. Jenže bez internetu si dnešní život představíme jen stěží. Chodíme na něj pro informace, bavit se, učit se i pracovat. Většina z nás má bankovní účet a kreditní nebo debetní platební kartu. A právě na ni útočníci často cílí.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (1) Další článek: Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Témata článku: Apple, Internet, iPhone, VPN, Česká pošta, WhatsApp, Články z Computeru, App Store, Peníze, Policie, Podvod, SMS, Zásilkovna, DHL, Účet, Čeština, Facebook Marketplace, Dana, Podvodník, Pachatel, Smartsupp, Zboží, Messenger, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz