Umělá inteligence | Sociální sítě | Sex

Je sexy, pochází z Finska a neexistuje. Její fotky tvoří AI, ale vydělané peníze jsou skutečné

Jmenuje se Milla Sofia, je jí 19, žije v Helsinkách a je dokonalá!

Až podezřele dokonalá.

Nejsou ty snímky nějaké umělé? Ale ano, vždyť v bio má férově přiznané, že je virtual girl, robot girl, nebo úplně nejpřesněji AI-generated virtual influencer.

Ale zdá se, že fanouškům to vůbec nevadí. Konec konců je pro ně úplně stejně nedostupná, jako mnohé další celebrity ze sociálních sítí. Na TikToku ji sleduje 120 tisíc lidí, na Instagramu 63 tisíc, na Twitteru/X dalších 20 tisíc.

Milla je na svých sítích velmi aktivní. Jednou „se fotí“ na exotické pláži v Karibiku (v bikinách), o pár dní později v New Yorku (v bikinách), pak se zaletí podívat do Melbourne na Australian Open (v bikinách), nebo na závod Formule 1 v Monaku. V bikinách. Až v novějších postech obléká elastické sportovní sety, vyzývavé večerní šaty, ale i gumové holínky, zlaté brnění, nebo dokonce svetr.

 

To se to cestuje, když nepotřebujete letenku. Stačí změnit prompt v příkazové řádce AI služby…

 

Pokud jste slyšeli o AI schopné generovat obrázky a detailně si prohlédnete obrázky od Sofie, musí vám být jasné, že i ona je umělá. Přesto jsou komentáře plné reakcí na její mírně plytké texty. Někteří se nechali oklamat, další zkrátka hrají tuhle internetovou hru, občas má někdo potřebu vysvětlit ostatním, jak to s tou holkou z Helsinek doopravdy je.

Nereálná dívka vydělá reálné peníze

Nikde žádná reklama, žádný product placement nebo jiná forma monetizace. Ale to se bude postupně měnit. Milla na svém webu oznámila: „Spolupracuji s  tyyliluuri.fi, což je jeden z největších finských obchodů s příslušenstvím pro mobily. Jejich produkty se budou objevovat v různých kampaních. Jsem touto příležitostí nadšena.“ Hned za tím dostanete populární „kódík“ na 10% slevu. 

Tisková zpráva vypadá jako jiné ze světa influencer marketingu – obě strany se vyjadřují ke skvělé společné budoucnosti, Milla Sofia mluví o tom, že Tyyliluuri.fi je značka, které vždy věřila a její produkty milovala. Co na tom, že se narodila teprve letos na jaře v počítači svého tvůrce?

Ale koho dnes trápí hranice mezi realitou a fikcí? Možná je to recept pro začínající marketingový obor – influencerka je virtuální, ale vydělané peníze zcela skutečné.

Diskuze (29) Další článek: Tyto pneumatiky pro jízdní kola nikdy nepíchnete. Jsou ze slitiny niklu a titanu, kterou vyvinula NASA

Témata článku: , , , ,