Hardware | Počítače

Je levnější než komponenty: Malý test herní počítačové sestavy CZC PC Knight GC113

CZC nabízí několik herních sestav, které lákají na výhodnější cenu než při nákupu jednotlivých komponent. Tady jde navíc o dobře vyvážený stroj, který si poradí s hraním ve 4K s pořádnými detaily.

Že se hotové sestavy v žádném případě nevyplatí, už docela dlouho neplatí. Ukazují to především počítače, které do svých nabídek zařazují jednotlivé e-shopy, jako je Alza, CZC.cz nebo Mironet. Ty mohou těžit z výhodných nákupních cen, a tak nezřídka platí, že celková částka za hotový počítač včetně systému, montáže a odzkoušení je nižší než v případě nákupu po jednotlivých komponentách.

A to platí i v případě testované sestavy Knight GC113 od CZC, která je k dostání za necelých osmatřicet tisíc. Samotné komponenty přitom vyjdou na 38 500 Kč. Ušetříte tak na první pohled zanedbatelnou pětistovku, je však třeba připočítat i tříletou záruku na kompletní sestavu, která se tím pádem vztahuje třeba i na pevný disk.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, Intel, Počítače, Samsung, Asus, SSD, Články z Computeru, Fortnite, Počítačová sestava, Výhodná cena, Hraní, Strix, Procesor, Dual, Valorant, Malý test, Sata, Mironet, Bronz, SilentiumPC, HDD Seagate Barracuda, Smart Cache, Dual GeForce, Turbo Boost, Systém Power