Testy | Sluchátka

Je ještě co vylepšovat? Test bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM4

Předchozí generace XM3 byla výborná a přemýšlel jsem, co chce vlastně Sony dál vylepšovat. Podle očekávání novinka nepřináší revoluci, ale drobné, byť citelné inovace.

Plusy

  • Univerzální zvuk
  • Fenomenální ANC
  • Dlouhá výdrž

Minusy

  • Pro někoho chybějící aptX
  • Pro někoho „profesorsky“ přesný přednes
9,9
Hodnocení

Sony WH-1000XM3 považuji za nejuniverzálnější bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Schválně nepíši nejlepší, ale ze 100 lidí jich 95 bude nadšených – v tom tkví genialita celé této řady. Sony v inovovaném modelu WH-1000XM4 vylepšilo všechno, co mělo být vylepšeno. Posouvaly se silné stránky, ale neměnil se charakter.

Spíše kosmetické změny

Náušníky jsou trochu větší, povrch plastů je malinko sametovější… Upřímně, konstrukce je tak skvělá, že není důvod ji měnit.

XM4 má viditelný proximity senzor, který stopne hudbu, když sundáte sluchátka z uší, a znovu ji zapne při nasazení. Na rozdíl od konkurence to tady funguje na 100 %, přičemž tuto funkci lze i vypnout.

Další změnou je možnost vypnout dotykovou plochu na pravé mušli, která se standardně stará o ovládání hlasitosti, přehazování skladeb, a pokud na ní podržíte dlaň, vypne se po tu dobu ANC a vy perfektně slyšíte vše, co se děje kolem vás; na rychlou komunikaci tak není potřeba sundávat sluchátka.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Hry mnohé hráče naučily anglicky, ale SigridWave to může zhatit. Je to živý herní překladač

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,