Telegram

Je čas začít vydělávat, usoudil Telegram. Do aplikace proto poprvé míří reklamy

Foto: Pixabay.com
Je čas začít vydělávat, usoudil Telegram. Do aplikace proto poprvé míří reklamy | Foto: Pixabay.com

Komunikační aplikace Telegram po osmi letech své existence došla do bodu, ve kterém se eventuálně ocitne každá firma – pokud chce pokračovat, musí najít způsob financování. V případě Telegramu to znamená zařadit do sítě reklamy, nebo získat kupce. Druhou variantu zakladatel Pavel Durov odmítl, takže od nového roku čekají na uživatele reklamní sdělení. 

Nebude se to však týkat konverzací s rodinou a kamarády, tam budete ušetřeni. Zároveň všechny neplacené funkce zůstanou ve stejné formě, jako doposud. „Myslíme si, že zobrazovat reklamy ve skupinových chatech nebo chatech mezi jednotlivými lidmi je špatný nápad,“ napsal Durov. „Komunikace mezi lidmi by měla zůstat bez jakýchkoli reklam,“ dodal. 

Kde se tedy nová marketingová sdělení objeví? Ve veřejných kanálech na Telegramu, jež často slouží aktivistům k informování veřejnosti. Jde vlastně o něco podobného jako Twitter, jen uzavřený v jedné komunikační aplikaci. Konkrétní kanály mají často i miliony sledujících - ideální místo k zobrazování reklam.

Reklamy se výjimečně objevovaly na Telegramu již dříve, obvykle za nimi stály externí specializované služby, pokud se s nimi kanály domluvily. Změna je ta, že nyní budou přímo posvěcené samotnou aplikací a dostanou společný řád - Durovovi vadí, že stávající reklamy jsou často velmi rušivé. 

Dále plánuje Telegram zapracovat na monetizaci pomocí nových placených funkcí pro podnikové uživatele a dalších prémiových služeb. Durov k nim však nesdělil další detaily. 

Váš názor Další článek: Vyznejte se ve vývoji Windows 10: Čeho jsme se dočkali a čeho ne?

Témata článku: Sociální sítě, Chat, Twitter, Telegram, Reklama, Instant Messaging, Komunikace, Kanál, Pavel Durov, Aplikace, Sdělení, Aplikace Telegram, RodinaQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína