Jasno ve stahování - Download manager

Download manager je ftp-klient spolupracující výhradně se serverem Download.com. Jak může být tento na první pohled jednoúčelový program užitečný?
Download manager je ftp-klient spolupracující výhradně se serverem Download.com. Jak může být tento na první pohled jednoúčelový program užitečný? Po jeho stažení a nainstalování se stránky jeho mateřského serveru mírně změní. Dříve se po vybrání programu, který si přejete stáhnout, objevil řádek nabízející jeho stažení. Pod ním se ukrýval seznam různých lokalit ftp-serverů, klepnutím na některou z nich byl program stažen vaším prohlížečem.

Místo tohoto řádku nyní přibyly volby „download now“ a „download later“ – stáhnout hned, stáhnout později. Po klepnutí na jednu z nich je program předán Download manageru. Ten se již postará o vše potřebné. Najde si nejrychlejší server a začne stahování; pokud server podporuje funkci resume, je možné stahování pozastavit a pokračovat v něm později. Jak vyplývá už z názvu druhé funkce, je možné předem naplánovat stahování na určitý den a hodinu a nechat je tak třeba na noc nebo víkend. Dále je možné programu vysvětlit, že má stažený soubor ihned rozbalit a nainstalovat.

Ftp-klientů, kteří umí podobná kouzla, najdete víc. Asi nejznámější a na stránkách Computeru zmiňovaný Getright si také najde nejrychlejší server, rovněž podporuje funkci resume a dokonce je možné jej nastavit i tak, aby přebíral informace pro Download manager. I s ním je vám tedy nabídnuto stažení nyní či později a Getrightu je pak předán kompletní seznam lokalit.

Proč tedy používat Download manager? Jeho první výhodou je, že ne každý program je možné přímo stáhnout, u některých je potřeba nejprve vyplnit určité údaje do formuláře. Download manager vás v tomto případě přenese na požadovanou stránku – jiní klienti mívají problémy. Další a hlavní výhoda spočívá v tom, že Download manager si udržuje přehled o programech, které stáhne, a nabízí tlačítko Update report, kde nabídne novější verze již jednou stažených programů. Takže už žádné věčné hledání, zda a kde najdete novou verzi!

Je vhodné si ale uvědomit, že Download manager v žádném případě není plnohodnotný ftp-klient. Zaprvé komunikuje jen se serverem Download.com, a nutí vás tak fakticky k jeho používání. Za další neumožňuje stahování více souborů najednou; ostatní čekají ve frontě a vaše přenosová kapacita tak často zůstane nevyužita. Ještě tip: pokud po nainstalování Download manageru nedojde na stránce Download.com k žádné změně, vzpomeňte si, že k tomu, aby prohlížeč využil Download manager, musí podporovat JavaScript. S posledními verzemi Internet Exploreru a Netscape Navigatoru nebudete mít problém.

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: XML by měla být největší revolucí nejen v Internetu v roce 1999

Témata článku: Internet, Věčný problém, Stahování, Manager, Resume, Možný problém, Jas, Jasno


Určitě si přečtěte

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku