ten se asi hodně rád poslouchá a přísloví "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou" je u něj namístě. On těm vlastním lží už prostě věří.Stejné je to všude.. třeba justiční areál v Brně, nebo v Praze. Oživení lan zásuvky 2500.- (práce asi tak na 2 minuty včetně vzdáleného připojení na switch)
Kazdy tunel je uspesny projekt
Celý tenhle propagační článek je dobrá zoufalost. AutoCont dneska už žádné jméno nemá, leda by si oslové sami na záda přišpendlili "a klasa". Průhlednější snaha se zviditelnit fakt už snad ani být nemůže. A ta sebechvála? To je nechutný smrad.
Škola měla perfektní interní síť napojenou přes firewall na Internet. Spousta denně užívané agendy. Náklady minimálně (maximální užití OpenSource). Vše běžící k plné spokojenosti. Pak nastoupili úředníci z centra, nikoho se neptajíc "vytrhali" s pomocí AutoCont vše funkční a dva roky rozbíhali nefunkční Indoš. Ani po pěti letech Indoš nedosáhl úrovně zaběhnutého stavu. Smutné. Dále jsem nesledoval.:-/
http://www.earchiv.cz/i_itedu.php3... ...http://www.earchiv.cz/i_itedu.php3... http://www.earchiv.cz/b03/b0719001.php3... a tak dále, jen si klikejte na odkazy. 🙂
Tenhle článek je Vánoční provokace - každý kdo se setkal s Indošem ví jak to bylo.
Já bych to viděl tak, že Autocont pouze bral... ale kdo by vás všechny měl štvát nejvíc je ten, kdo takové "obchodování" umožnil. Prohnilá, úplatná, na jednu stranu neschopná a na druhou všehoschopná státní správa. Že si Autocont nahrabal, to je fakt. Ptejte se jednak kdo mu to umožnil a jednak sami sebe, kdybyste měli možnost do stejného "kšeftu" s takovým vývarem jít, jestli byste odmítli, vy křišťálově čistí 🙂
Myslím že se to nedá takhle rozdělovat.Je to všechno propojené. Zakázku od státu jen tak někdo nedostane a zvlášť ne tehdy. Takže je klidně možné, že Autocont to udělal za běžné ceny (možná trochu přestřelené), ale aby tu zakázku dostal musel ceny navýšit tak, aby měl na úplatky politikům a ještě na tom mohl vydělat. Takže je v tom stejně po uši jako ti co zákony a zakázky připravují.Ale jinak nevěřím tomu, že to ze strany Autocontu bylo takhle ideální.
drzost tohodle srace me nechava v nemem uzasu :-O
... tak zavři hubu.
V té době jsem chodil na SŠ a AutoCont nám stavěl PC učebny. Netuším, jesli v rámci INDOŠ, ale asi ano.Byla to DVOJITÁ vy*ebávka!! Nejenom, že to stálo neskutečný ranec, ale ještě ty PC byly neuvěřitelné šunky!!!! Dělali třeba učebnu, kde jsme měli dělat projektování v CAD SW a dali tam 14" CRT, značky a typu, které jsem v životě neviděl, protože to bylo vypučené tak, že to mělo tvar málem polokoule... No prostě děs, dělat se na tom nedalo.Navíc PC byly takové šunky, že se na tom nedalo rozjet spousta normálního SW a tak jsme museli používat nějaké "nenáročné" kopie, které samozřejmě uměly 10% toho, co normální SW.O "připojení" Internetu se raději ani nezmiňuji, protože to bylo někdy v roce 2002 a odhadem okolo 20 PC se společně dělilo o "úžasnou" linku poskytnutou přes ČTc o rychlosti 128 kbit/s. Shodou okolností jsem měl v té době linku o stejné rychlosti, akorát přes jinou firmu, doma pro JEDEN PC.Všude v civilizovaných zemích, když někdo studuje technickou školu, tak si něco vymyslí doma, aby to pak dělal ve škole na školním vybavení, protože má lepší HW, lepší připojení atd. U nás to fungovalo tak, že ve škole jsem si něco vymyslel a pak jsem šel domů a dělal to na vlastním PC a vlastním připojení, protože na tom školním bych třeba ani nerozjel SW, na kterém jsem pracoval.Samozřejmě v té době nebylo běžné mít doma PC a už vůbec ne trvalé připojení bez časového a datového limitu k Internetu (to mělo zhruba jen 1,5% domácností), takže jsem byl jediný ze třídy, kdo to měl. Pár lidí ze třídy si pak dělalo projekty u mě doma, ale jaksi jsem nemohl (a u některých ani nechtěl) nahrazovat PC učebnu pro celou školu... Takže ten zbytek to měl opravdu velmi krušné a jejich výsledky tomu odpovídaly, protože prostě spoustu věcí neměli jak udělat nebo kde se to naučit.
Tomu se rika chucpe. Vetsina zlodeju je aspon natolik soudna, ze sama sebe za uspesne zlodejny verejne nechvali. Ale pan Biolek se ocividne svedomim brzdit nenecha. Hnus, hnus, HNUS! :o(
Přesně. Chucpe bylo první slovo, co mě napadlo už při přečtení nadpisu. Před 10 lety jsem dělal správce sítě na gymnáziu (síť na Linuxu) a o Indoši jsem něco věděl. Tunel na peníze pro AutoCont a Telecom. To je n k tomu, že ho lidi z oboru chválí.) Ostuda. Že to ještě zpetně vychválí je nechutné.
Nepoužívejte slovo z idiotského jazyka.
Jidiš je idiotský jazyk?
Vždy jsem tvrdil, že pro malotřídky (tedy cca 1500-2000 škol) byla dodávka Indoše výraznou pomocí. Citace z http://www.ceskaskola.cz/2003/07/jiri-peterka-nku-... ... Nynější kontrolní nález se však těmito přeci jen techničtějšími aspekty nezabývá. Všímá si spíše toho, co lze snáze kvantifikovat – například počtu počítačů: „Při realizaci Projektu III – Infrastruktura došlo postupně k výraznému zhoršení podmínek oproti vládou schválenému Plánu I. etapy. MŠMT postupně přistoupilo na snížení rozsahu předmětu dodávky jak místních sítí, tak komplexních služeb (včetně dodávky stanic) na zhruba polovinu v důsledku nedostatečného zadání obchodní veřejné soutěže na výběr generálního dodavatele a uzavření nevýhodných smluv s ním.“Na druhou stranu se kontrolní závěr nijak explicitně nevyjadřuje k výši pořizovací ceny samotných SKP a k nákladům na jejich provoz – tedy k tomu, zda 48 195 Kč jednorázově za aktivaci a 3005 Kč měsíčně, po dobu 36 měsíců, je či není adekvátní, vzhledem k vybavení počítačů a k rozsahu a kvalitě poskytovaných služeb. Konstatuje však, že: „[jednorázová] Cena za aktivaci [48 195 Kč] byla sjednána v rozporu se zadávací dokumentací i Plánem I. etapy.“Explicitně se kontrolní závěr vyjadřuje pouze k ceně dodaných „přípojných míst“ (síťových zásuvek), které byly předraženy o stovky procent. Zde si totiž GD účtoval za každou 9019,50 Kč, zatímco odborné posudky, které si NKÚ nechal udělat, dospěly k ceně 1442 Kč, resp. 1521 Kč.
Pokud si dobře vzpomínám na tehdejší diskuze, tak ekvivalentní počítač nestál ani polovinu. Věřím proto, že pro AutoCont to byl tehdy velmi úspěšný projekt.
Co to je, "přípojné místo"? Cena zásuvky RJ45? Včetně ceny portu? Včetně kabeláže?V té době by rozdíl v cenách docela vysvětlily použité prvky - cenu kolem 1500Kč bych odhadoval na hub, těch 9 tisíc na spravovatelný přepínač. Pro NKÚ to pak může být důkazem předražení, ačkoliv ve skutečnosti to je spor o to, zda hub je dost dobré řešení a spravovatelný přepínač je rozežranost, nebo naopak rozumně perspektivní technologii.Takové hodnocení je dost ošemetné, když nemáte kompletní podklady.
nn to je cena jedne zasuvky a vseho co je potreba pro jeji zprovozneni. Mate 100 PC = 100 zasuvek, nejaka kabelaz, HUB, SWITCH, router, FW, a co ja vim co vse v siti chcete a to dohromady je 100* v pripade AutoContu 9 000,-.Dokazete zprovoznit 100 pripojnych mist pro PC za 900 000,-? Ja myslim, ze ve zlate. Zajimave jsou i ty ostatni polozky. Jo, to se to nekomu podnika.
Soudruzi nam podrazili.Tech 1442,- - 1521,- neni tak vzdalene tomu, co pouzivam jako prvni nastrel v pripade kalkulace rozvodu. Bez toho, abych znal podrobnosti se da pocitat s 1000,- na zasuvku. Pak dopresnuji po prvni navsteve na miste.
O tom, že Indoš byl pro Autocont úspěšný projekt opravdu nepochybuji... 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 30. 12. 2013 11:16
Autocont se na Indoši zcela nestydatě napakoval. Už zadání které "vymysleli" úředníci ministerstva školství bylo evidentně cinklé a když jsem viděl, co nám instalují a za kolik Tak jsem proklel Palatu do sedmého kolena. Připadalo mi to odporné parazitovat na nákladech které měly sloužit dětem.Dnes už jsem si zvykl, ale parazité se hnusí nadále.
Jo jo, závist je potvora. 😀
Predstavte si, ze sam neco umite. Mozna to bude z rise pohadek, myslim ta predstava, ale treba ne. Proste si to predstavte. A ted si zkuste pripredstavit ;) , ze do Vasi prace prijde nekdo (jina firma reprezentovana nejakym odbornikem), kdo umi jen polovinu a tu jeste dost spatne, ale vlivem vyssich dohod musi tu praci pro Vasi firu udelat on a za 3x vyssi penize. No, mozna mu zavidim, ale rozhodne se mi chce zvracet.
No přesně tohle jsem zažil zcela nedávno i s tím trojnásobkem. Bylo mi nabídnuto pokračovat na půl úvazku, protože ona firma to sama nebude stíhat. Tak jsem se nechal vyhodit (tu skvělu nabídku jsem prostě odmítl). Po skoro roce nebyly zavedeny ty skvělé technologie, které se firma nabídla během jednoho měsíce zprovoznit. Ale penízky vesele inkasují. 😀 A já jsem si našel jinou práci, která mě baví víc a jen se z povzálí směju.
Někdy před rokem mě přes LinkedIn kontaktovali, jestli pro ně nechci pracovat. Musel jsem jim prostě říct pravdu - že bych se musel sám před sebou stydět v takové firmě jako je AutoCont pracovat.
Hmmm.... zásadový to miliardář na volné noze. 😀
Uspesny pro ty, kdo se v tom tunelu napakovali.
No, vzhledem k tomu, že polovinu vyčleněných peněz poslanci rozkradli na svou obvyklou "malou domů" dřív, než projekt začal, tak to zase takový zázrak nebyl. :-/
Ona je pravda, ze z tohoto pohledu je to vlastne jeste dobre. Co nerozkradli politici, rozkradl AutoCont (jejich reseni se jinak nez rozkradacka nazvat neda).Jinak je jasne, ze to povazuji za uspech. Nadiktovali si podminky, na kterych nebylo mozne prodelat. To umim i ja, jen nemam tu drzost a co neumim, je dostat se do pozice ze ktere by mi to nekdo "zbastil". Mozna podplacenim? Neverim, ze se ve vsech pripadech dalo vyuzit jen nevedomosti "koncoveho" uzivaka.Tot muj soukromy nazor postaveny na zkusenostech skol.
AutoCont když začínali měli dost dobře našlápnuto, teď stagnují a přežívají. Škoda, měli budoucnost :(
Indos byl pronajem pocitacu skolam, proto to pokracovani i po skonceni tohoto veleuspesneho a veledraheho projektu. Ale autocont to ve statni sprave proste umi, pro stat nevyhodnych zakazek meli mraky. Nejgenialnejsi byly notebooky pro poslance s packou na vypinani wifi. http://technet.idnes.cz/snemovna-kvuli-wi-fi-pacc... ...
Názor byl 1× upraven, naposled 30. 12. 2013 01:37
Miluju slovní spojení: "...by zaplatila..." 😀
AutoCont...aha...to je ta firma co nam zavadzala ten uzasny produkt od Mizerosoftu...Navision...najhorsi databazovy soft na svete.
Také jsem to potkal. A naštěstí jsem odmítl se něčeho takového účastnit. Měl jsem holt štěstí a dost předvídavosti, výsledek byl naprosté fiasko a dodaný systém dělal něco naprosto jiného, než původně měl. Ale tam to byla také blbost lidí, kteří připravovali zadání a v průběhu realizace nebyli dostatečně tvrdí, aby trvali na svém.Jinak jsem vítězství Autocontu tušil ještě před vyhlášením toho výběrového řízení. Asi mám nějak extra vyvinuté tušení, že jo 😀. Ale asi nejsem úplně sám. Všiml jsem si, že u státních zakázek mívají lidi z oblasti IT jistý šestý smysl, který jim již dopředu říká název vítěze.
No vzhledem k tomu, že zadání a financování řeší lidi, co nemají ani představu, jak to funguje, co jejich firma potřebuje a co přesně dělá, tak z toho vylezou paskvily pokaždé. A je úplně jedno, jestli je to Axapta, Navision, SAP.... .
Stale nechapem preco ma firma kupujuca soft zadavat firme ktora soft dodava svoje pracovne postupy a co robi a co potrebuje. Vacsinou firma kupujuca soft ani nema predstavu co vsetko sa da v tom softe pouzivat a tak si svoje stare postupy potom implementuju do noveho softu a tak vlastne sice mozu mat novy soft, len robia starym systemom a vela krat zbytocne komlikovane. Bol som vo viacerych firmach a kazda firma ma 1+- rovnake postupy. Preto firma dodavajuca soft ma firme dodat svoj soft tak, aby sa co najednoduchsie vyuzival. Len potom by nemohla firma dodavajuca soft ryzovat na softverovych zmenach pre odberatela.A ten Navision je zbytocne komlikovany napriklad oproti SAP a ten mne bezi aj na iPade a rychlost, prehladnost, logika neuveritelne zvysuje pracovnu efektivitu a kvalitu prace. Pri Navisione je to klikajuci maraton a plno otvorenych okien, kde sa pri beznych cinnostiach straca.
Sice nechápeš proč, ale přesto rozdáváš rozumy, proč by se to mělo dělat jinak, jak typické ;). Tohle není krabicový software typu podvojné účetnictví, kde veškerá customizace spočívá ve vyplnění jména firmy a naskládání si agendy Vydaných faktur mezi oblíbené.Samozřejmě, že konzultant při implementaci ERP vysvětluje, jak řešení funguje, ale díky obecnosti produktu je spousta procesů řešitelná více způsoby, třeba členění skladů, skupin, co budou vyjadřovat klíčové dimenze, jak se bude účtovat. Tam je skutečně potřeba součinnost zákazníka a jeho kvalitních pracovníků, kteří rozumí svému oboru a dokáží také zvážit, co která volba bude znamenat do budoucna, v čem pomůže, v čem omezí. Musí se přitom brát ohled i na zaběhnuté postupy (dané třeba draze nakoupenou technologií výroby), specifické požadavky odběratelů apod. Proto píšu znovu, že kvalita implementátora je naprosto klíčová, nejde z problémů jednoduše vinit produkt.Jinak Navision je možná klikající maraton, pokud jej člověk neumí efektivně používat (chápu, že na iPadu se těžko mačkají klávesové zkratky, ale tady se snad bavíme o pracovním IS), anebo tam, kde je proces pro zákazníka zbytečně složitý (a logicky měla následovat automatizace formou customizace, ať už od dodavatele nebo inhouse).
V tomto případě to bylo dvoufázové. První zadání a výběrové řízení připravovali interní pracovníci ve spolupráci s externí firmou (pracovníci dodávali odborné požadavky, firma to zpracovávala do formální podoby, případně korigovala technicky nesmyslné požadavky). Poté, co výběrové řízení proběhlo bylo zrušeno, pro vypracování nového zadání byli přijati noví pracovníci bez znalosti potřeb, připravili nové zadání a výběrové řízení proběhlo znovu. Zvláštní je, že už v prvním případě jsem měl pocit, že to má vyhrát jistá firma. Ve druhém případě se to jen potvrdilo. Ale souhlasím, že tam bylo jedno, že to byla Axapta. Já tam zas tak dlouho po zavedení nezůstal, ale ani za těch pár měsíců jsem nepochopil v čem by vytvořený systém měl být přínosem. Původní idea byla přestat zpracovávat data v Excelu (respektive nějakou desítku tisíc Excelových souborů, každý s víc než tisícovkou různých hodnot) a centralizovat to. Výsledkem bylo to, že se Excel naimportoval do Axapty, ze které se to vyexportovalo zpět do Excelu a v tom se pracovalo. Osobně prostě nevidím žádné zjednodušení, jen pár zbytečných kroků navíc.
Píšete z hladu. Produkt samotný (Dynamics NAV, nebo pak samozřejmě vyšší Dynamics AX) je dost robustní a dá se pěkně customizovat. 90 % úspěchu ale spočívá v implementaci, a to nejen ze strany dodavatele, ale i zákazníka (musí být schopen dodat kvalitní spolupracující tým klíčových uživatelů, kteří znají svoje procesy atd.). Pokud to mají zaměstnanci na háku jako přispěvatel nade mnou, tak to dobře skončit nemůže...
Přesně tak, ono se obecně stalo módou, že lidi, kteří nemají o Enterprise sféře ani ponětí, do všeho nejvíc kecají - viz. např. i fríkulíni, vychvalující Windows 8, kteří všechny, co tento "úžasný" systém nemají, považují za beznadějné "loosery", avšak z jejich pohledu home usera nejsou vůbec schopni posoudit věci jako např. TCO v enterprise oblasti 3-[
Uz maji alespon pouzitelny editor kodu? (Z firmy, co prechazela na tehdy jeste MS Navision jsem utekl daleko a davno. Docela by mne zajimalo, zda se alespon nekam posunuli)
Nemaju...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.