Windows 10 | April 2018 Update

Jarní Windows 10 by už neměly končit černou obrazovkou

Dubnová aktualizace Windows 10, vypuštěná před dvěma měsíci, skončila pro řadu uživatelů nefunkčním počítačem. Z mnoha problémů se nejčastěji objevovaly zprávy o černé obrazovce, na které systém po restartu končil. Uvedený problém by měla řešit červnová kumulativní aktualizace, uvádí server Windows Latest s odkazem na Microsoft.

Červnová aktualizace je již dostupná pro všechna kompatibilní zařízení s Windows 10. Dle Microsoftu koncem uplynulého týdne běžela již na více než 250 milionech počítačů po celém světě. Softwarový gigant konstatuje, že jde o nejrychleji instalovaný aktualizační balíček v historii Windows 10.

Kumulativní oprava, označená jako KB4284835, je určená pro Windows 10 ve verzi 1803. Kromě automatického aktualizačního systému Windows Update je také k dispozici ke stažení ve 32bitové i 64bitové verzi z katalogu služby Microsoft Update.

V oficiálním seznamu provedených změn („changelogu“) Microsoft tvrdí, že vyřešil problémy, projevující se černou obrazovkou. Jako příčinu těchto potíží uvádí „problémy s kompatibilitou s předchozími aktualizacemi“. Konkrétně uvádí, že aktualizace Spring Creators Update byla po instalaci nekompatibilní s určitými verzemi nástroje pro nastavení počítače po instalaci. Možná poněkud překvapivě tak z potíží neviní aplikace třetích stran.

Problémy s dubnovou aktualizací se však zdaleka netýkaly jen uvedené nekompatibility. Microsoft musel postupně zablokovat instalaci na počítačích s určitými modely SSD Intel a Toshiba, aby nakonec koncem května pozastavil její instalaci na zařízeních s nainstalovaným antivirovým programem Avast.

Microsoft dále slibuje další várku aktualizací pro Windows 10, které by měly přijít ještě před červencovým „aktualizačním úterkem“, v jehož rámci jsou každé druhé úterý v měsíci vydávány záplaty a aktualizace. V tuto chvíli není známo, jaké chyby budou opravovány, lze však předpokládat, že se bude jednat především o problémy ovlivňující výkon operačního systému.

Podívejte se, jak lze Windows 10 ovládat perem:

Diskuze (24) Další článek: Dynamickou tapetu z macOS Mojave můžete mít i na Windows. Postačí tahle malá aplikace

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Intel, Aktualizace, Avast, Toshiba, April 2018 Update, Creators Update, CAU, Obrazovka, Uplynulý týden, Třetí strana, Spring Creators update, Softwarový gigant, Druhé úterý, Uvedený problém, NEM, Instalace, Jar, Počítač, Operační systém, Dubnová aktualizace


Určitě si přečtěte

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

** Před deseti lety měly Windows 7 tzv. XP Mode ** Microsoft se k nápadu opět vrací ** V Desítkách budou schované další Desítky

Jakub Čížek | 18

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

Severní magnetický pól „odcestoval“ z Kanady na Sibiř. Vědci musí upravit model

** Zemské magnetické pole se chová nepředvídatelně ** Severní magnetický pól se posouvá z Kanady směrem na Sibiř ** Vědci musí rychle aktualizovat Světový magnetický model

Karel Kilián | 30

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 86

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

** Google není jen vyhledávací pole se dvěma tlačítky ** Můžete ho ovládnout pomocí parametrů a příkazů ** Kromě výsledků vyhledávání nabízí také další funkce

Karel Kilián | 15

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 78

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 61