May 2019 Update | Windows 10

Jarní verze Windows 10 má nové jméno a konečně umožní odložit aktualizace

Microsoft aktuálně finišuje s nejnovější aktualizací Windows 10, která původně měla vyjít v dubnu. Ta se ale posouvá na květen a s tím přichází i změna názvu – nově se jedná o May 2019 Update. Krom nového jména ale přinese i jednu velkou novinku – velké aktualizace nově půjdou odložit.

Ke změnám přinutily Microsoft problémy, které nastaly s poslední aktualizací Windows 10. Ta měla problémy s mazáním souborů na disku, synchronizací s iCloudem i ovladači od Intelu. V Redmondu se tak chtějí vyhnout případným dalším problémům a zároveň dávají uživatelům větší kontrolu nad tím, jaké aktualizace se jim stahují do počítače.

Klepněte pro větší obrázek
Windows Update nově nabídne stažení velkých verzí nezávisle na bezpečnostních aktualizacích.

Doposud Windows 10 automaticky stáhly a nainstalovaly všechny dostupné aktualizace pro daný počítač a to včetně nové verze, což mělo za efekt, že většina počítačů poměrně rychle běžela na nejnovější verzi. Zároveň to ale občas vedlo právě k většímu výskytu chyb. Nově tam velké verze Desítek získají oddělený prostor v rámci Windows Update a bude pouze na uživateli, zda upgraduje nebo ne.

Tato novinka navíc bude zpětně dodána i na starší verze systému, tedy na loňský April a October Update a to včetně Home edice. Upgrade systému ale nepůjde oddalovat donekonečna. Každá verze Desítek má 18měsíční podporu a jakmile tato doba vyprší, stáhne se vám aktuální verze systému.

Oddálení velké aktualizace ale neovlivní stahování měsíčních bezpečnostních záplat, které budou fungovat zcela nezávisle. Ty navíc půjde pozdržet až o 35 dnů pro případ, že by byly objeveny chyby a uživatel nechce riskovat, že se projeví i na jeho počítači.

Společně s uvedením May 2019 Update také Microsoft rozšiřuje období, po které bude novou verzi testovat napříč svými partnery a uživateli v rámci programu Windows insider.

Aktualizace bude dostupná příští týden v rámci release preview, kdy bude postupně šířená Insiderům. Koncem května se aktualizace stáhne všem uživatelům, kteří si ji vyžádají skrze Windows update a tlačítko Stáhnout a nainstalovat. To bude navíc zprvu dostupné pouze omezenému množství uživatelů na otestovaných strojích.

Diskuze (44) Další článek: Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Témata článku: Microsoft, Windows, May 2019 Update, Windows 10, Intel, Aktualizace, Windows Insider, Redmond, Fluent Design, Verze systému, Insider, Verze, Nové jméno, October update, Windows Update, Home edice, Nová verze, Počítač, Uživatelé, April


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 87

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

** IKEA nabízí USB kabely pro napájení telefonů či jiných zařízení ** Nově zařadila i kabel s konektorem Lightning pro zařízení Apple ** Kabely překvapily svým kvalitním zpracováním a nízkou cenou

David Polesný | 72

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

** Google není jen vyhledávací pole se dvěma tlačítky ** Můžete ho ovládnout pomocí parametrů a příkazů ** Kromě výsledků vyhledávání nabízí také další funkce

Karel Kilián | 15Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?