May 2019 Update | Windows 10

Jarní verze Windows 10 má nové jméno a konečně umožní odložit aktualizace

Microsoft aktuálně finišuje s nejnovější aktualizací Windows 10, která původně měla vyjít v dubnu. Ta se ale posouvá na květen a s tím přichází i změna názvu – nově se jedná o May 2019 Update. Krom nového jména ale přinese i jednu velkou novinku – velké aktualizace nově půjdou odložit.

Ke změnám přinutily Microsoft problémy, které nastaly s poslední aktualizací Windows 10. Ta měla problémy s mazáním souborů na disku, synchronizací s iCloudem i ovladači od Intelu. V Redmondu se tak chtějí vyhnout případným dalším problémům a zároveň dávají uživatelům větší kontrolu nad tím, jaké aktualizace se jim stahují do počítače.

Klepněte pro větší obrázek
Windows Update nově nabídne stažení velkých verzí nezávisle na bezpečnostních aktualizacích.

Doposud Windows 10 automaticky stáhly a nainstalovaly všechny dostupné aktualizace pro daný počítač a to včetně nové verze, což mělo za efekt, že většina počítačů poměrně rychle běžela na nejnovější verzi. Zároveň to ale občas vedlo právě k většímu výskytu chyb. Nově tam velké verze Desítek získají oddělený prostor v rámci Windows Update a bude pouze na uživateli, zda upgraduje nebo ne.

Tato novinka navíc bude zpětně dodána i na starší verze systému, tedy na loňský April a October Update a to včetně Home edice. Upgrade systému ale nepůjde oddalovat donekonečna. Každá verze Desítek má 18měsíční podporu a jakmile tato doba vyprší, stáhne se vám aktuální verze systému.

Oddálení velké aktualizace ale neovlivní stahování měsíčních bezpečnostních záplat, které budou fungovat zcela nezávisle. Ty navíc půjde pozdržet až o 35 dnů pro případ, že by byly objeveny chyby a uživatel nechce riskovat, že se projeví i na jeho počítači.

Společně s uvedením May 2019 Update také Microsoft rozšiřuje období, po které bude novou verzi testovat napříč svými partnery a uživateli v rámci programu Windows insider.

Aktualizace bude dostupná příští týden v rámci release preview, kdy bude postupně šířená Insiderům. Koncem května se aktualizace stáhne všem uživatelům, kteří si ji vyžádají skrze Windows update a tlačítko Stáhnout a nainstalovat. To bude navíc zprvu dostupné pouze omezenému množství uživatelů na otestovaných strojích.

Diskuze (45) Další článek: Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Témata článku: Microsoft, May 2019 Update, Windows, Windows 10, Intel, Aktualizace, Windows Insider, Fluent Design, Redmond, Windows Update, Počítač, Verze, Nová verze, April, Verze systému, Window, Uživatelé, Insider, October update, Home edice, Nové jméno


Určitě si přečtěte

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 83

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 82Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru