Windows 10 | May 2019 Update

Jarní verze Windows 10 má nové jméno a konečně umožní odložit aktualizace

Microsoft aktuálně finišuje s nejnovější aktualizací Windows 10, která původně měla vyjít v dubnu. Ta se ale posouvá na květen a s tím přichází i změna názvu – nově se jedná o May 2019 Update. Krom nového jména ale přinese i jednu velkou novinku – velké aktualizace nově půjdou odložit.

Ke změnám přinutily Microsoft problémy, které nastaly s poslední aktualizací Windows 10. Ta měla problémy s mazáním souborů na disku, synchronizací s iCloudem i ovladači od Intelu. V Redmondu se tak chtějí vyhnout případným dalším problémům a zároveň dávají uživatelům větší kontrolu nad tím, jaké aktualizace se jim stahují do počítače.

Klepněte pro větší obrázek
Windows Update nově nabídne stažení velkých verzí nezávisle na bezpečnostních aktualizacích.

Doposud Windows 10 automaticky stáhly a nainstalovaly všechny dostupné aktualizace pro daný počítač a to včetně nové verze, což mělo za efekt, že většina počítačů poměrně rychle běžela na nejnovější verzi. Zároveň to ale občas vedlo právě k většímu výskytu chyb. Nově tam velké verze Desítek získají oddělený prostor v rámci Windows Update a bude pouze na uživateli, zda upgraduje nebo ne.

Tato novinka navíc bude zpětně dodána i na starší verze systému, tedy na loňský April a October Update a to včetně Home edice. Upgrade systému ale nepůjde oddalovat donekonečna. Každá verze Desítek má 18měsíční podporu a jakmile tato doba vyprší, stáhne se vám aktuální verze systému.

Oddálení velké aktualizace ale neovlivní stahování měsíčních bezpečnostních záplat, které budou fungovat zcela nezávisle. Ty navíc půjde pozdržet až o 35 dnů pro případ, že by byly objeveny chyby a uživatel nechce riskovat, že se projeví i na jeho počítači.

Společně s uvedením May 2019 Update také Microsoft rozšiřuje období, po které bude novou verzi testovat napříč svými partnery a uživateli v rámci programu Windows insider.

Aktualizace bude dostupná příští týden v rámci release preview, kdy bude postupně šířená Insiderům. Koncem května se aktualizace stáhne všem uživatelům, kteří si ji vyžádají skrze Windows update a tlačítko Stáhnout a nainstalovat. To bude navíc zprvu dostupné pouze omezenému množství uživatelů na otestovaných strojích.

Diskuze (45) Další článek: Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, May 2019 Update, Windows Insider, Intel, Aktualizace, Fluent Design, Redmond, Nové jméno, Windows Update, Window, Nová verze, Home edice, Insider, October update, Verze, Verze systému, Počítač, Uživatelé, April


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu