Japonsko | Nintendo | Rozšířená realita

Japonci postavili svět Super Maria v reálu. V novém zábavním parku si budete připadat jako ve videohře

V japonském městě Ósaka chystají otevření nového zábavního parku Super Nintendo World. Jak už asi tušíte z názvu, všechno se v něm má točit kolem videoher této značky. Novinka bude součástí rozlehlého parku Universal Studios Japan, věnovaného populárním americkým filmům.

Slavnostní otevření by mělo proběhnout v létě před zahájením letošních letních olympijských her, které budou probíhat od 24. července do 9. srpna v Tokiu. Během premiéry má být představen také chytrý náramek „Power Up Band“, který se bude synchronizovat s aplikací pro chytré telefony, má sledovat aktivity uživatele a poskytovat interaktivní zážitek.

Super Nintendo World

Tento týden proběhla v Japonsku tisková konference, na které byly zveřejněny podrobnosti o tom, co návštěvníky Super Nintendo Worldu čeká. Zahraniční reportérka zpravodajství Bloomberg Kurumi Mori publikovala na svém Twitteru několik zajímavých snímků z oficiální prezentace.

Chytré náramky mají návštěvníkům umožnit sbírat digitální mince a soutěžit s ostatními. V tuto chvíli však není známo, k čemu budou mince sloužit a zda je například bude možné směnit za nějaké hmotné věci. V mobilní aplikaci si hráči budou moci založit osobní profil a pomocí herní mapy vyhledávat zajímavosti a odemykat odměny za dosažené úspěchy.

Thierry Coup, hlavní kreativní ředitel společnosti Universal Creative, která má na starosti design zábavního parku, označil Super Nintendo World jako „živou videohru v životní velikosti“. Po japonské Ósace se na podobné zábavní parky může těšit také kalifornský Hollywood, floridské Orlando a Singapur.

Zábava pro malé i velké

Nintendo v pondělí publikovalo na svém YouTube kanálu bezmála tříminutovou video upoutávku. Ta však bohužel neobsahuje prakticky žádné informace o tom, jak má nový zábavní park vypadat – pouze naznačuje spojení herního a reálného světa.

Na nově spuštěných webových stránkách firma slibuje „realistický zážitek v duchu Mario Kart“, kde se patrně bude jednat o jízdu na motokárách. Každopádně alfou a omegou celého parku bude, aby se návštěvníci cítili, jako by byli součástí videoher Nintendo.

Marketingový ředitel Universal Studios Japan Ayumu Yamamoto během tiskové konference uvedl, že „Pokud je Disney světem snů, pak je Universal Studios Japan bdělým světem, ve kterém vás budeme povzbuzovat a budete se cítit naživu.“

Diskuze (2) Další článek: Pizza bez čekání: robot je schopen vyrobit až 300 pizz za hodinu

Témata článku: YouTube, Japonsko, Hry, Herní konzole, Nintendo, Rozšířená realita, Olympijské hry, Disney, SVE, Switch Lite, Mar, Návštěvníci, Nintendo Switch Lite, Reál, Park, Motokára, Jak, Japonec, Videohra, Orlan, Ósaka, Zábavní park, Tokio, Super Nintendo, Super, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware