Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Myši, klávesnice, routery, NAS, sluchátka, tiskárny, reproduktory... toho všeho je na trhu hromada. Doporučíme vám proto konkrétní tipy, které se vyplatí k počítači koupit.
Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Wi-Fi router: trvejte na rychlosti

Doporučujeme:

Pokud prostě jen „potřebujete Wi-Fi“ a nemáte žádné speciální nároky, kupte si nějaký levný Wi-Fi router jako běžné spotřební zboží. Vyjde vás na pár stovek a se základním nastavením si poradíte prakticky u každého modelu. Naše doporučení ale míří na svědomitější uživatele, kteří myslí trochu do budoucna a chtějí něco víc.

Jednoznačně dnes nemá smysl investovat více peněz do routeru, pokud nepodporuje 5 GHz a standard 802.11 ac. Díky tomu může nabídnout vyšší přenosové rychlosti a také bude spolehlivěji a rychleji pracovat, pokud už je v pásmu 2,4 GHz „plno“, což třeba v husté bytové zástavbě bývá. Nový standard už se přitom rozšiřuje, je v nových noteboocích i mobilních telefonech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zyxel NBG6616

Nabídka AC routerů je velmi bohatá, vybrat konkrétní tip byl v tomto případě obzvlášť těžký. Nakonec volba padla na Zyxel NBG6616. Spolehlivý router s rozumnou nabídkou funkcí, přiměřenou cenou a přehlednou administrací. Jedná se již o dvoustreamový model, který nabídne přenosovou rychlost v 5GHz pásmu až 867 Mbps a v kombinaci s rychlostí 300 Mbps v 2,4GHz pásmu dokáže nabídnout souhrnnou rychlost cca 1,2 Gbit. Samozřejmostí je gigabitové připojení, WPS a nechybí ani dva USB porty pro tiskárnu či síťový disk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Asus-AC52U

Velmi zajímavou koupí je ale také Asus RT-AC52U. Router je to sice jen jednostreamový, ale o to levnější a přenosová rychlost 433 Mbps v 5GHz pásmu je pro běžnou domácnost dostačující. Samozřejmostí je souběžná podpora také 2,4GHz pásma a všech starších standardů 802.11. Router je zajímavý i svým provedením, které má integrované, ale přesto velmi dobře účinné antény. Čím je ale úplně nejlákavější, to je přibalený USB adaptér, kterým zajistíte rychlou AC konektivitu i svému stávajícímu počítači nebo notebooku.

Témata článku: Hardware, Tipy, Myši, Router, Doplňky do prohlížeče, Univerzální použití, Google Chrom, Gigabitové připojení, Alza, Wi-Fi Router, Doplňky, Zvuková karta, Seti, HyperX cloud II, Subjektivní záležitost, Sluchátko, Hyperx cloud, Klávesnice herní, Stem, Barevné podsvícení, Domácí využití, Výrobce, Cestovní myš, Přesné ovládání, Herní profil

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů