Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Myši, klávesnice, routery, NAS, sluchátka, tiskárny, reproduktory... toho všeho je na trhu hromada. Doporučíme vám proto konkrétní tipy, které se vyplatí k počítači koupit.
Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Wi-Fi router: trvejte na rychlosti

Doporučujeme:

Pokud prostě jen „potřebujete Wi-Fi“ a nemáte žádné speciální nároky, kupte si nějaký levný Wi-Fi router jako běžné spotřební zboží. Vyjde vás na pár stovek a se základním nastavením si poradíte prakticky u každého modelu. Naše doporučení ale míří na svědomitější uživatele, kteří myslí trochu do budoucna a chtějí něco víc.

Jednoznačně dnes nemá smysl investovat více peněz do routeru, pokud nepodporuje 5 GHz a standard 802.11 ac. Díky tomu může nabídnout vyšší přenosové rychlosti a také bude spolehlivěji a rychleji pracovat, pokud už je v pásmu 2,4 GHz „plno“, což třeba v husté bytové zástavbě bývá. Nový standard už se přitom rozšiřuje, je v nových noteboocích i mobilních telefonech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zyxel NBG6616

Nabídka AC routerů je velmi bohatá, vybrat konkrétní tip byl v tomto případě obzvlášť těžký. Nakonec volba padla na Zyxel NBG6616. Spolehlivý router s rozumnou nabídkou funkcí, přiměřenou cenou a přehlednou administrací. Jedná se již o dvoustreamový model, který nabídne přenosovou rychlost v 5GHz pásmu až 867 Mbps a v kombinaci s rychlostí 300 Mbps v 2,4GHz pásmu dokáže nabídnout souhrnnou rychlost cca 1,2 Gbit. Samozřejmostí je gigabitové připojení, WPS a nechybí ani dva USB porty pro tiskárnu či síťový disk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Asus-AC52U

Velmi zajímavou koupí je ale také Asus RT-AC52U. Router je to sice jen jednostreamový, ale o to levnější a přenosová rychlost 433 Mbps v 5GHz pásmu je pro běžnou domácnost dostačující. Samozřejmostí je souběžná podpora také 2,4GHz pásma a všech starších standardů 802.11. Router je zajímavý i svým provedením, které má integrované, ale přesto velmi dobře účinné antény. Čím je ale úplně nejlákavější, to je přibalený USB adaptér, kterým zajistíte rychlou AC konektivitu i svému stávajícímu počítači nebo notebooku.

Témata článku: Hardware, Tipy, Myši, Router, Doplňky do prohlížeče, Brown, Canon Pixma, Combo, Cherry, Keyboard, Seti, Sta, Stem, Synology, Ultimate, Wi-Fi Router, Zyxel, Klávesnice herní, Logitech klávesnice, Sluchátka k počítači, Počítač, Výrobce, Rychlost, Doplňky, Alza

83 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Houhex 15. 6. 2015 20:23:36
    Zrovna jsem si kupoval myšku a tak jsem trochu pátral a razer DA jsem...
  • PoliceCollector 15. 6. 2015 18:56:25
    DeathAdder je takový Colt 1911 mezi herními myšmi. Razer ho dělá už skoro...
  • Ondrej.T 15. 6. 2015 14:37:35
    Nevíte někdo o velké, bezdrátové, pětitlačítkové myši pro levou ruku? Když...
Určitě si přečtěte

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

18.  8.  2017 | Markéta Mikešová | 48

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

** Fotografii každý vnímá jako jednoznačný důkaz ** časem to ale přestane platit ** Strojové učení se totiž neustále zdokonaluje

16.  8.  2017 | Jakub Čížek | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí