Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Myši, klávesnice, routery, NAS, sluchátka, tiskárny, reproduktory... toho všeho je na trhu hromada. Doporučíme vám proto konkrétní tipy, které se vyplatí k počítači koupit.
Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Set klávesnice a myši: společná koupě se může vyplatit

Doporučujeme:

Pokud hledáte myš a klávesnici zároveň, můžete zakoupit rovnou nějaký set. Mezi nimi už je stálicí model Logitech MK520, který stále nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu. Za jedenáct stovek získáte kvalitní bezdrátový set s jedním přijímačem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logitech Wireless Combo MK520 

Nutno podotknout, že klávesnice v tomto případě mírně převyšuje myš. U klávesnice můžete počítat s klasickým rozložením bez zbytečných výstřelků, kvalitním mechanickým zpracováním, nízkým zdvihem a horní řadou multimediálních kláves. Klávesnice je pohodlná a docela tichá.

Oproti klávesnici je myš funkčně chudší, ale rovněž výborně konstrukčně zvládnutá. Díky souměrnému tvaru je myš vhodná pro praváky i leváky, využívá laserového snímače a na jednu sadu baterií vydrží fungovat teoreticky až jeden rok.

Od dříve populárních setů se ale postupně ustupuje. Zpravidla bylo těžké najít takový, u kterého by dobře sedla myš i klávesnice. Logitech tak třeba více upřednostňuje svoje řešení Unifying, které umožní k jednomu přijímači připojit samostatně zakoupenou klávesnici a samostatnou myš.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Fujitsu LX901 

Ale máme pro vás i jeden méně očekávaný tip. V nabídce setů klávesnic a myší se totiž objevují i značky, které se běžně výrobě periferií nezabývají. Jsou to sety připraveny k all-in-one počítačům nebo k podnikovým stolním počítačům. A nejsou vůbec špatné! Třeba takový Fujitsu LX901 nabídne luxusní nízkozdvižnou klávesnici s tichým chodem a tradičním rozložením a k tomu i bezvadně tvarovanou myš s vysokým rozlišením.

Témata článku: Hardware, Tipy, Myši, Router, Doplňky do prohlížeče, Počítač, Chroma, Výrobce, Ultimate, Levák, Brown, Zyxel, Mechanické provedení, Domácí využití, Cherry, Sluchátko, Google Chrom, Seti, Speciální tlačítko, Logitech klávesnice, Red, Sta, Laserový snímač, Pravidelné zálohování, Combo

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji