Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Myši, klávesnice, routery, NAS, sluchátka, tiskárny, reproduktory... toho všeho je na trhu hromada. Doporučíme vám proto konkrétní tipy, které se vyplatí k počítači koupit.
Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Set klávesnice a myši: společná koupě se může vyplatit

Doporučujeme:

Pokud hledáte myš a klávesnici zároveň, můžete zakoupit rovnou nějaký set. Mezi nimi už je stálicí model Logitech MK520, který stále nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu. Za jedenáct stovek získáte kvalitní bezdrátový set s jedním přijímačem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logitech Wireless Combo MK520 

Nutno podotknout, že klávesnice v tomto případě mírně převyšuje myš. U klávesnice můžete počítat s klasickým rozložením bez zbytečných výstřelků, kvalitním mechanickým zpracováním, nízkým zdvihem a horní řadou multimediálních kláves. Klávesnice je pohodlná a docela tichá.

Oproti klávesnici je myš funkčně chudší, ale rovněž výborně konstrukčně zvládnutá. Díky souměrnému tvaru je myš vhodná pro praváky i leváky, využívá laserového snímače a na jednu sadu baterií vydrží fungovat teoreticky až jeden rok.

Od dříve populárních setů se ale postupně ustupuje. Zpravidla bylo těžké najít takový, u kterého by dobře sedla myš i klávesnice. Logitech tak třeba více upřednostňuje svoje řešení Unifying, které umožní k jednomu přijímači připojit samostatně zakoupenou klávesnici a samostatnou myš.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Fujitsu LX901 

Ale máme pro vás i jeden méně očekávaný tip. V nabídce setů klávesnic a myší se totiž objevují i značky, které se běžně výrobě periferií nezabývají. Jsou to sety připraveny k all-in-one počítačům nebo k podnikovým stolním počítačům. A nejsou vůbec špatné! Třeba takový Fujitsu LX901 nabídne luxusní nízkozdvižnou klávesnici s tichým chodem a tradičním rozložením a k tomu i bezvadně tvarovanou myš s vysokým rozlišením.

Témata článku: Hardware, Tipy, Myši, Router, Doplňky do prohlížeče, Brown, Canon Pixma, Combo, Cherry, Keyboard, Seti, Sta, Stem, Synology, Ultimate, Wi-Fi Router, Zyxel, Klávesnice herní, Logitech klávesnice, Sluchátka k počítači, Počítač, Výrobce, Rychlost, Doplňky, Alza

83 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Houhex 15. 6. 2015 20:23:36
    Zrovna jsem si kupoval myšku a tak jsem trochu pátral a razer DA jsem...
  • PoliceCollector 15. 6. 2015 18:56:25
    DeathAdder je takový Colt 1911 mezi herními myšmi. Razer ho dělá už skoro...
  • Ondrej.T 15. 6. 2015 14:37:35
    Nevíte někdo o velké, bezdrátové, pětitlačítkové myši pro levou ruku? Když...
Určitě si přečtěte

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

18.  8.  2017 | Markéta Mikešová | 42

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

** Fotografii každý vnímá jako jednoznačný důkaz ** časem to ale přestane platit ** Strojové učení se totiž neustále zdokonaluje

16.  8.  2017 | Jakub Čížek | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí