Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Myši, klávesnice, routery, NAS, sluchátka, tiskárny, reproduktory... toho všeho je na trhu hromada. Doporučíme vám proto konkrétní tipy, které se vyplatí k počítači koupit.
Jakou koupit myš, router a jiné doplňky k PC [redaktoři radí]

Set klávesnice a myši: společná koupě se může vyplatit

Doporučujeme:

Pokud hledáte myš a klávesnici zároveň, můžete zakoupit rovnou nějaký set. Mezi nimi už je stálicí model Logitech MK520, který stále nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu. Za jedenáct stovek získáte kvalitní bezdrátový set s jedním přijímačem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Logitech Wireless Combo MK520 

Nutno podotknout, že klávesnice v tomto případě mírně převyšuje myš. U klávesnice můžete počítat s klasickým rozložením bez zbytečných výstřelků, kvalitním mechanickým zpracováním, nízkým zdvihem a horní řadou multimediálních kláves. Klávesnice je pohodlná a docela tichá.

Oproti klávesnici je myš funkčně chudší, ale rovněž výborně konstrukčně zvládnutá. Díky souměrnému tvaru je myš vhodná pro praváky i leváky, využívá laserového snímače a na jednu sadu baterií vydrží fungovat teoreticky až jeden rok.

Od dříve populárních setů se ale postupně ustupuje. Zpravidla bylo těžké najít takový, u kterého by dobře sedla myš i klávesnice. Logitech tak třeba více upřednostňuje svoje řešení Unifying, které umožní k jednomu přijímači připojit samostatně zakoupenou klávesnici a samostatnou myš.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Fujitsu LX901 

Ale máme pro vás i jeden méně očekávaný tip. V nabídce setů klávesnic a myší se totiž objevují i značky, které se běžně výrobě periferií nezabývají. Jsou to sety připraveny k all-in-one počítačům nebo k podnikovým stolním počítačům. A nejsou vůbec špatné! Třeba takový Fujitsu LX901 nabídne luxusní nízkozdvižnou klávesnici s tichým chodem a tradičním rozložením a k tomu i bezvadně tvarovanou myš s vysokým rozlišením.

Témata článku: Hardware, Tipy, Myši, Router, Doplňky do prohlížeče, Google Chrome, Brown, Mechanické provedení, Barevné podsvícení, Univerzální doporučení, PDIF, Výrobce, Wi-Fi Router, Levák, Pravidelné zálohování, Hyperx cloud, Combo, Počítač, Rychlost, Osobní cloud, Synology, Subjektivní záležitost, BlueTrack, Gigabitové připojení, Nejlepší model

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů