Sociální sítě | Reddit

Jako v chatovacích aplikacích. Reddit dostal ukazatele v reálném čase

Reddit je sice v základu soubor internetových fór, po sérii posledních novinek se ale vizuálně přiblíží chatovacím aplikacím. Na platformu míří animace, které budou ukazovat, co vše se v reálném čase v jednotlivých komunikačních místnostech (subredditech) odehrává. Zda někdo právě píše komentář, zda ho někdo čte, jak se příspěvkům daří apod.

Nové ukazatele jsou dostupné jak na desktopu, tak na aplikacích Redditu pro iOS a Android. Jejich záměrem je udělat z času stráveného na síti dynamičtější zážitek, uživatelé uvidí celou řadu animací, jak se diskuze v reálném čase vyvíjí.

Například číslo, kolik hlasů jednotlivé příspěvky dostaly (upvoting a downvoting) už se neaktualizuje až poté, co aktualizujete celou stránku, ale bude animované podle toho, jak na něj lidé v tu chvíli klikají. Stejně tak se bude v reálném čase aktualizovat číslo s počtem komentářů u příspěvků.

Rovněž pokud někdo zrovna bude psát komentář, objeví se nová animace, jež prozradí, že někdo něco zrovna píše, případně kolik lidí je uprostřed procesu sdílení komentáře. Uživatelé však neuvidí konkrétní jména diskutujících, jen ikonku anonyma. Jakmile tito lidé komentář zveřejní a vy zrovna budete příspěvek číst, vyskočí další nová animace, která po rozkliknutí zprávy seřadí od nejnovějších. 

A aby toho nebylo málo, Reddit také začne v reálném čase ukazovat, pokud příspěvek zrovna čte více osob.

„Tyto funkce jsou zaměřeny na zvýšení zapojení napříč Redditem,“ uvádí síť v prohlášení s tím, že když lidé budou vědět, že ostatní uživatele v konkrétní moment jejich příspěvky zajímají, pak se v diskuzích drží déle a budou přispívat více. Koncept je osvědčený z ostatních sociálních sítí a komunikátorů, Reddit původně na tyto mety nemířil, ale časy mění. 

Diskuze (1) Další článek: Nová generace pamětí DDR5 není bez zádrhelů. Není lepší zůstat u DDR4?

Témata článku: Sociální sítě, Android, Reddit, Komentář, Animace, Uživatelé, Aplikace, Příspěvek, Ukazatel, Reálný čas, Telefony s Androidem na Heureka.cz