Hry | Flight Simulator | Thrustmaster

Jako v Airbusu: Thrustmaster uvádí příslušenství pro hráče, kteří to se simulátorovým létáním myslí vážně

K dokonalému hernímu zážitku z herního simulátoru může kromě precizně udělané hry přispět také kvalitní herní ovladač. Zatímco v segmentu automobilových závodů je na výběr z celé řady volantů, pedálů a případně i řadicích pák všech cenových kategorií, příznivci virtuálního létání mají podstatně omezenější možnosti.

S blížícím se termínem představení nové verze Microsoft Flight Simulatoru 2020 pochopitelně vyvstává otázka: s čím budeme letos létat? Přece jen ovládat letadlo z klávesnice je na hony vzdálené realitě. Možnou odpovědí je nové herní příslušenství francouzské značky Thrustmaster, které vychází z ovládání letadel Airbus.

Thrustmaster Airbus Edition

Nabídka čítá čtyři licencované produkty, z nichž jeden lze již objednat a další tři jsou zatím pouze ve stádiu přijímání předobjednávek. Všechny novinky spojuje značka TCA (Thrustmaster Civil Aviation) a jejich společným cílem je posunout herní zážitek ve hrách jako jsou X-Plane 11, Prepar3D a MS Flight Simulator blíže k realitě.

Vlajkovou lodí této nabídky je joystick TCA Sidestick Airbus Edition, který je replikou ovladače známého z letadel Airbus A320 a A320neo v měřítku 1:1. Hráčům nabídne 17 akčních tlačítek a čtyři vyměnitelné moduly. Používá bezkontaktní technologii magnetických senzorů, funguje tedy bez potenciometrů, což by mělo přinést nejen delší životnost, ale především optimální přesnost.

V září pak nabídku rozšíří TCA Quadrant Airbus Edition – samostatný panel pro ovládání tahu (výkonu) motorů, vycházející z předlohy v Airbusu A320neo. V tomto případě je připraveno šestnáct tlačítek a ovládacích prvků. Páky pro nastavení tahu místo potenciometrů používají magnetickou technologii.

Ceny a dostupnost

Joystick TCA Sidestick Airbus Edition je již v prodeji a oficiální doporučená cena je 69,99 eur, což je v přepočtu asi 1870 korun. Panel pro ovládání motorů se začne prodávat 24. září a případní zájemci si mohou připravit 99,99 eur, tedy přibližně 2670 Kč.

Obě zařízení budou od září také nabízena v cenově zvýhodněném setu TCA Officer Pack Airbus Edition s doporučenou cenou 159,99 eur, tedy v přepočtu přibližně 4270 korun. Herní ovladače jsou kompatibilní s PC s operačními systémy Windows 8 a Windows 10.

Diskuze (9) Další článek: Microsoft celosvětově končí s kamennými obchody. Ponechá si pouze čtyři

Témata článku: Technologie, Microsoft, Létání, Hry, Airbus, Příslušenství, Flight Simulator, Thrustmaster, Realita, Ovladač, Herní zážitek, Herní ovladač, TCA, Ovládání, Jak, Doporučená cenaBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály