Hry | Flight Simulator | Thrustmaster

Jako v Airbusu: Thrustmaster uvádí příslušenství pro hráče, kteří to se simulátorovým létáním myslí vážně

K dokonalému hernímu zážitku z herního simulátoru může kromě precizně udělané hry přispět také kvalitní herní ovladač. Zatímco v segmentu automobilových závodů je na výběr z celé řady volantů, pedálů a případně i řadicích pák všech cenových kategorií, příznivci virtuálního létání mají podstatně omezenější možnosti.

S blížícím se termínem představení nové verze Microsoft Flight Simulatoru 2020 pochopitelně vyvstává otázka: s čím budeme letos létat? Přece jen ovládat letadlo z klávesnice je na hony vzdálené realitě. Možnou odpovědí je nové herní příslušenství francouzské značky Thrustmaster, které vychází z ovládání letadel Airbus.

Thrustmaster Airbus Edition

Nabídka čítá čtyři licencované produkty, z nichž jeden lze již objednat a další tři jsou zatím pouze ve stádiu přijímání předobjednávek. Všechny novinky spojuje značka TCA (Thrustmaster Civil Aviation) a jejich společným cílem je posunout herní zážitek ve hrách jako jsou X-Plane 11, Prepar3D a MS Flight Simulator blíže k realitě.

Vlajkovou lodí této nabídky je joystick TCA Sidestick Airbus Edition, který je replikou ovladače známého z letadel Airbus A320 a A320neo v měřítku 1:1. Hráčům nabídne 17 akčních tlačítek a čtyři vyměnitelné moduly. Používá bezkontaktní technologii magnetických senzorů, funguje tedy bez potenciometrů, což by mělo přinést nejen delší životnost, ale především optimální přesnost.

V září pak nabídku rozšíří TCA Quadrant Airbus Edition – samostatný panel pro ovládání tahu (výkonu) motorů, vycházející z předlohy v Airbusu A320neo. V tomto případě je připraveno šestnáct tlačítek a ovládacích prvků. Páky pro nastavení tahu místo potenciometrů používají magnetickou technologii.

Ceny a dostupnost

Joystick TCA Sidestick Airbus Edition je již v prodeji a oficiální doporučená cena je 69,99 eur, což je v přepočtu asi 1870 korun. Panel pro ovládání motorů se začne prodávat 24. září a případní zájemci si mohou připravit 99,99 eur, tedy přibližně 2670 Kč.

Obě zařízení budou od září také nabízena v cenově zvýhodněném setu TCA Officer Pack Airbus Edition s doporučenou cenou 159,99 eur, tedy v přepočtu přibližně 4270 korun. Herní ovladače jsou kompatibilní s PC s operačními systémy Windows 8 a Windows 10.

Diskuze (9) Další článek: Microsoft celosvětově končí s kamennými obchody. Ponechá si pouze čtyři

Témata článku: Technologie, Microsoft, Létání, Hry, Příslušenství, Airbus, Flight Simulator, Thrustmaster, Jak, Herní ovladač, Kter, Ovladač, TCA, Pro, Doporučená cena, Realita, Herní zážitek, Ovládání, Hry pro PC na Heureka.cz