Jaké soubory obsahují informace o instalaci Windows 98?

Instalace, to je vždycky bolehlav - padá a ještě nevíte proč. Poradíme aspoň s detekováním chyby.
Když instalujete Windows 98, vytvářejí se textové soubory, do kterých se ukládají informace o prakticky všech instalačních krocích (rozhodně o všech důležitých). Tyto soubory se zachovají i při ztuhnutí počítače při instalaci, a je v nich správně zapsán a uložen poslední úspěšný krok před ztuhnutím, pak se do nich samozřejmě přestane zapisovat. Studiem těchto souborů můžete jednak zjistit, co se vše při instalaci provádí, co se děje v případě hardwarových problémů (tzv. „bypassy“, když instalace obejde problematické kroky) a hlavně, v jakém okamžiku instalace selhala – mnohdy totiž příčinu selhání způsobí těsně předchozí krok, který je v těchto souborech ještě uložen. Během instalace se vytvářejí hned tři soubory:
  • soubor Detlog.txt. Tento soubor se věnuje detekční fázi instalaci, její průběh a výsledek. Je důležité jej tedy studovat, když právě v detekční fázi nastávají problémy. Soubor je uložen v kořenovém adresáři disku C: a je skrytý. (Pozor – je vždy uložen na disku C, i když jsou Windows 98 nainstalovány na jiném disku)
  • Detcrash.log. Soubor se vytváří jen tehdy, když hardwarová detekce selže a je nutné počítač restartovat (tj. vytváří se pokaždé, ale při úspěšné detekční fázi je smazán). Jsou v něm uloženy detekční kroky provedené až do okamžiku selhání; soubor je také skrytý a je také v rootu C:
  • Setuplog.txt. Nejpodrobnější soubor uvádějící veškeré kroky při instalaci, úspěšné i neúspěšné. Je uložen též v kořeni disku C:, není skrytý.
Váš názor Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Windows, Fáze, Důležitý krok, OBS, Bypass, Instalace, Krok, Neúspěšný počítač, Důležitý soubor


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

** Po necelém půl roce je tu další aktualizace Windows ** Přináší časovou osu nebo sdílení souborů jako na mobilu ** A také Application Guard, který umí virtualizovat Edge

Jakub Čížek | 143


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?