Jaké jsou možnosti nákupu letenek na Internetu

Diskuze čtenářů k článku

Rocky Balboa  |  12. 05. 2001 17:13  | 

Musim Vas pochvalit za velice pekne spracovanou reklamu na svetletenek (jeste aby ne - co je doma to se preci pocita a Cpress to jiste oceni :). Bohuzel ma zkusenost je takova, ze kdyz jsem chtel rezervovat pres svetletenek - schodou okolnosti let Praha - Londyn - dostal jsem nabidku na 'nejnissi moznou cenu' v hodnote pres 27 tisic. To same se trochu komicky prihodilo panu Duskovi na tiskove konferenci, kde nam chtel predvest kvalitu sveho systemu.. ;)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Martin  |  13. 05. 2001 09:19  | 

Skoda, ze autor clanku "zapomnel" zjistit cenu letenky pres svetletenek.cz. Pravidelne tam totiz dostanu cenu pres 100 000 do USA (Tallahassee), pricemz treba u Fraktalu mi ji sezenou za cca. 16 000. Propastny rozdil. To stejne treba s New Yorkem. Na Fractalu se da zvolit, ze je mi mene nez 24,25,26 a dalsi...

Proc???? Proc, je svetletenek tak drahy?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jiří Berger (Fractal)  |  14. 05. 2001 09:38  | 

Přeji hezky den všem, kteří dočetli až sem. Jako bývalý dlouholetý šéfredaktor serveru Notebooky.cz bych asi dokázal dlouhou dobu psát o tom, co je novinářská etika. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli nejsem díky svému postavení ve firmě Fractal nezávislou osobou a nemohu tedy článek kritizovat, omezím se na pouhá fakta přímo související s tímto článkem:

Článek vyšel v posledním čísle časopisu COMPUTER od autora jménem Jozef Petro z firmy GLOBUS ONLINE. Když jsem si článek přečetl, bylo mou primární povinností se autora zeptat, proč ignoroval některé tiskové zprávy, které vyšly více jak týden před spuštěním světa letenek a proč Fractal nemá uvedeno on-line řešení, nebo alespoň např. připravuje nebo výhledově, jak je tomu u jiných. Odpověď, kterou mohu komukoliv poskytnout, zněla, že to bylo z důvodu redakční uzávěrky a na mé další dotazy nikdo nereagoval. Přestože to bylo nepříjemné zkreslení pohledu na naše služby, díky argumentu o redakční uzávěrce jsem byl ochoten se smířit s tím, že redakční uzávěrka byla již před tiskovými zprávami, které šly na několik adres i do Živě. Jediné co jsem tak mohl vyčítat byl fakt, že tisková zpráva světletenek byla autorovi k dispozici více jak týden před jejím vydání. (Podobně tomu bylo i ve článku v časopise E-BIZ, kde bylo představeno něco, co se na Internetu objevilo s několikatýdenním zpožděním).

Počínaje dnešním dnem však měním svůj názor, jelikož od 4.5.2001 má autor článku k dispozici veškeré informace, které opravují jeho pohled na naše služby a současně má mou žádost, aby vydal krátké doplnění článku. Obvykle si svých konkurentů vážím, jelikož oni jsou hnacím motorem, abych naše služby neustále zlepšoval. Bohužel Cpress mne v tomto ohledu zklamal, stejně jako autor článku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
J. Petro  |  23. 05. 2001 07:26  | 

Vážený pane,
 Myslel jsem si, že jsme si vzájemnou výměnou mailů situaci vysvětlili, bohužel zjišťuji, že jste se rozhodl mě veřejně obvinit z nedodržování novinářské etiky. Takže dobře poslouchejte. Není mým zvykem vést žabomyší války a proto se hned budu snažit odpovídat i na vaše případné námitky, které byste mohl mít v dalším mailu. Upozorňuji, že nemám čas s vámi tady komunikovat další týdny. Úmyslně reaguji také s časovým odstupem, na rozdíl od vás chci být objektivní.
* Na vaše tiskové zprávy jsem reagovat nemohl, jelikož jsem je neměl. Pro čtenáře si dovoluji připojit mail od Fractalu z 11.5., z  kterého jasně vyplývá, ze do databáze novinářů jste mě zařadili až tohoto dne. Computer byl na stáncích již 3.5, nemluvě o uzávěrce, která byla dávno předtím!  Teď byste mohl tvrdit, tedy čtenářům, kteří to samozřejmě nemohou vědět, že o mé existenci jste nic nevěděl. False. Jak sám víte, setkali jsme se na jedné konferenci o turistice a internetu v Praze, vyměnili si vizitky a krátce se spolu bavili. O Globusu, mé osobě a tím čím se zabývám jste tedy věděl. Špatně vyhodnocujete informace „mladý rozhněvaný muži“. A informace jsou základem businessu.
Důkaz pro čtenáře: Mail od Fractalu
„Dobry den,

z duvodu objektivniho a vyvazeneho podavani nekterych udaju ctenarum Vami zpracovanych Vas budeme evidovat do nasi databaze osob, kterym zasilame tiskove zpravy.

Zaroven nas prosim zaradte ve svem periodiku mezi cestovni kancelare s textem: Největší internetový prodejce, který jako první na českém trhu uvedl on-line objednavky letenek. Specialista na služební cesty.

S pozdravem za Fractal s.r.o.

Petra Hemrova

Fractal, s.r.o.
nam.Miru 15, 120 00 Praha 2
tel:02/2251 2000, fax:02/2251 5000
http://www.fractal.cz - nejvyhodnejsi letenky na internetu
http://www.expoinfo.cz - veletrzni info

e-mail:marketing@fractal.cz „
** V úvodu uvádíte, že jste „bývalý dlouholetý novinář“ a dále, že jsem měl tiskovou zprávu od Světa letenek předem. Měl byste vědět, že novinář by měl vycházet ze zpráv ověřených. Vy vycházíte z osobní domněnky a příliš používáte fantazii. Jak vy můžete vědět, že jsem tu  zprávu měl. Nemůžete. Tady je tedy vysvětlení. I když Globus Online si v něčem konkuruje s cestovatelskými servery Computer Pressu, dokážeme spolu v něčem spolupracovat a hlavně komunikujeme. Jak víte, komunikace je výměna informací. A jednou z informací byla také informace, že se chystá prodej letenek online. Dal jsem tedy možnost vedoucímu projektu, aby tento způsob prodeje v časopisu představil. Nic víc. Vůbec  netajím, že se jedná o projekt Computer Pressu. Cílem článku bylo seznámit čtenáře se způsobem prodeje letenek a zjistit jak to funguje.
*** A teď k poslednímu odstavci – článek na Živě. O existenci článku na Živě jsem se dověděl od vás. Jasně je tam sděleno, že se jedná o materiál z časopisu Computer a je tam také datum, kdy to vyšlo. Jak víte, Živě patří ke Computer Pressu a mohou tedy přebírat také články z časopisů. Z dikce posledního odstavce a také vašeho mailu vyplývá, že mi vyčítáte, že jsem neopravil článek. Jako novinář byste měl vědět, že napsané články se neopravují a neupravují podle toho jak se vyvíjí svět. Může se pouze napsat doplňují informace, jak ostatně sám naznačujete. Nějak jste ale ve své reakci psané 14. 5. zapomněl, že časopis Computer je čtrnáctideník a tak to chvíli s tou reakcí potrvá. To je skutečnost s kterou se nedá nic dělat. Pokud vám pomalost s kterou tištěna média reagují na rychlý vývoj Fractalu vadí, stačí mi to sdělit. Slibuji, že nebudu znevažovat vaši práci a pro jistotu se o Fractalu v tištěných médiích nebudu již zmiňovat.
**** Závěrem mi dovolte, abych se o vás také trochu otřel. Jak se shoduje s vaší etikou tvrzení v popisku o Fractalu (viz mail), že jste jako první začali prodávat online. Na ČSA jste nějak zapomněl? A co tvrzení o nejvýhodnějších letenkách na internetu (viz opět mail). Není náhodou zavádějící? Ve světě za Šumavou byste si tímto tvrzením přivolal řadu žalob.
S pozdravem,
Jozef Petro, Globus Online
 
 
 

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk