Meteorologie | Počasí | Atmosféra

Jaké bude počasí? 10 tipů na meteorologické aplikace a služby

  • Počasí je vyhlášené svou vrtkavostí
  • Existuje mnoho meteorologických aplikací a služeb
  • Vybrali jsme 10 osvědčených služeb a aplikací pro předpověď počasí

Český hydrometeorologický ústav

Hned zkraje se podívejme na web Českého hydrometeorologického ústavu. Zde vás úvodní stránka přivítá mapou aktuální situace a předpovědí na následující dva dny. V zorném poli je také mapa meteorologických výstrah – například na silný vítr, nebezpečí požáru nebo přívalové srážky.

ČHMÚ 
ČHMÚ

Další sekce jsou prezentovány ve formě odkazů pod mapou a je jich opravdu mnoho! Připravena je například týdenní předpověď či měsíční výhled, odborněji zdatnější pak jistě ocení synoptickou mapu Evropy.

ČHMÚ - měsíční výhled 
ČHMÚ - měsíční výhled

Za jednu z nejsilnějších stránek lze označit předpovědní model Aladin, ze kterého můžete vyčíst řadu údajů: teplotu, srážky, rychlost a směr větru, různé úrovně oblačnosti, relativní vlhkost a další informace. Pro konkrétní místo lze data z modelu zobrazit také ve formě meteogramů na následující dva dny.

ČHMÚ - předpovědi modelu Aladin 
ČHMÚ - předpovědi modelu Aladin

Za pozornost určitě stojí webové kamery, jejichž prostřednictvím se můžete na vlastní oči podívat na situaci na bezmála stovce míst po celé naší republice. U každé lokality je připraven graf vývoje řady meteorologických hodnot za posledních 24 hodin.

ČHMÚ - záběr webové kamery 
ČHMÚ - záběr webové kamery
Diskuze (12) Další článek: Video: NASA otestovala záchrannou lanovku pro astronauty. Stačí naskočit

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,