Jaká jsou aktuálně nejlepší cloudová uložiště

Jestliže si chcete udělat zálohu dokumentů nebo fotek a přemýšlíte, u koho si zřídit účet, zde najdete přehled těch nejlepších a nejvíce oblíbených cloudových uložišť pro vaše data.
Jaká jsou aktuálně nejlepší cloudová uložiště
Kapitoly článku

OneDrive jako součást emailového účtu hotmail (dnes již přejmenováného na outlook) je jedno z nejoblíbenějších cloudových uložišť. Možná ho znáte jako SkyDrive, tak se už ale nejmenuje od soudního sporu s British Sky Broadcasting Group, kdy se musel přejmenovat. Operační systém Windows od Microsoftu má největší podíl mezi OS na počítačích. Microsoft se tak zaměřil na co největší integraci OneDrive do posledních Windows 8 a výsledek je velmi povedený.

Windows 8 tak disponují službami, jako je záloha nastavení počítače do cloudu na váš účet. Microsoft Office 2013 také nově spolupracuje s OneDrive, při práci se dokument průběžně ukládá a vaše záloha je tak stále aktuální. Při nastavení účtu Microsoft pro přihlašování do Windows se vám automaticky vytvoří složka OneDrive na počítači a funguje jako schránka pro sobory, které se poté automaticky oboustranně synchronizují s cloudem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Webové rozhraní je přehledné a stylově se neliší od vzhledu emailové schránky.

Specialitou OneDrive je možnost volby, zda chcete mít konkrétní obsah online disku pouze namapovaný v počítači a soubory stáhnout až při snaze o otevření (dostupné pouze online) nebo zda chcete mít soubory přístupné i bez připojení k internetu, tudíž stažené na disku. To se může hodit, zvlášť když máte v počítači pouze malý SSD disk. Snadno lze také sdílet dokumenty pomocí vygenerovaného odkazu nebo trvale sdílet celou složku s jiným uživatelem.

Nechybí ani povedená aplikace pro mobilní telefony s jednocuchým designem. Můžete si navolit třeba automatickou zálohu fotografií z telefonu, kdy se vám nové fotografie automaticky uploadují na server. Lze nastavit, zda má synchronizace probíhat pouze přes WiFi nebo i přes mobilní připojení. Dejte si ale pozor na nastavení kvality uploadované fotografie. Ve výchozím nastavení se totiž fotografie zmenší a nahrává se ve snížené kvalitě. Pro plnou kvalitu je potřeba změnit nastavení aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mobilní apliace funguje spolehlivě. • Automatická záloha fotografií.

V základu máte k dispozici 7 GB bezplatného uložiště. Po aktivaci automatické zálohy vám přibudou další 3 GB. Lze ale ještě získat dalších 5 GB. Pokud si na základě vašeho odkazu někdo založí nový účet, získáte 500 MB. Aby se naplnil limit 5 GB, bude potřeba nalákat celkem 10 lidí. Momentálně lze zdarma získat až 15 GB. Microsoft se ale nechal slyšet, že během července zvětší bezplatné uložiště pro každého na 15 GB. To by mohlo ještě více vylepšit pozici OneDrivu. Brzy by tak bylo možno dosáhnout až na 23 GB.

  • Zdarma: 7 GB (nově 15 GB) + 3 GB záloha fotografií + 5 GB za nové uživatele
  • 50 GB: 480 Kč ročně/95 Kč měsíčně
  • 100 GB: 960 Kč ročně/155 Kč měsíčně (nová cena 40 Kč měsíčně)
  • 200 GB: 1 920 Kč ročně/230 Kč měsíčně (nová cena 80 Kč měsíčně)
  • s účtem Office 365 získáte 20 GB (nově 1 TB)

Zde si můžete založit účet

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, Emailový účet, Clo, Záloha, Přehledný design, Picasa, Nová cena, Levé menu, Velký hit, Windows od Microsoftu, Kvalitní aplikace, Povedená aplikace, Automatická záloha, Nový dokument, Live.com, Copy, Úvodní nastavení, 2048, Google Drive, Nahraný soubor, Linux i Android, Flickr.com, Správa účtu, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky