Jaká je budoucnost Visual Studia .NET?

Microsoft představil nové vlastnosti připravovaných verzí Visual Studia na několik let dopředu.
Microsoft oznámil, že jeho další verze Visual Studia .NET budou synchronizovány s uvedením klíčových produktů.

Na jaro příštího roku se tak chystá nejen Windows .NET Server s novou verzí .NET Frameworku, ale také upravené Visual Studio .NET s kódovým označením Everett. Popravdě se bude jednat jen o drobná vylepšení, hlavními rysy bude začlenění těch komponent, které jsou v současnosti nabízeny samostatně. Jedná se tak o doplnění podpory jazyka J# .NET, sady pro vývoj mobilních aplikací .NET Compact Framework a Smart Device Extensions.

Rok na to, tedy v roce 2004, bude uvedena nová verze SQL Serveru, zatím s označením Yukon. Visual Studio Yukon nabídne mezi jiným především možnost programování SQL Serveru v libovolném jazyce z nabídky Visual Studia. Yukon bude totiž obsahovat podporu pro CLR (Common language runtime) a tak bude možné jej obsluhovat libovolným jazykem, nejen současným T-SQL. Tato novinka sice zřejmě neomezí využívání T-SQL, kdo jej umí, nebude mít moc důvod myslet v jiném jazyce, na druhou stranu jistě přitáhne řadu jiných vývojářů, pro které je T-SQL zatím určitou bariérou.

V roce 2005 nás čeká nová verze operačního systému s kódovým označením Longhorn. Operační systém to má být poměrně revoluční, proto je poměrně logické, že současně s ním vyjde i nové Visual Studio, které zpřístupní jeho možnosti vývojářům. Visual Studio "Longhorn" tak bude například podporovat nový databázový systém souborů, kterým by měl Longhorn disponovat.

Pochopitelně budou v rámci jednotlivých verzí Visual Studia přidávána i drobná vylepšení v rámci vývojového prostředí. Microsoft již v rámci Visual Studia .NET sjednotil prostředí pro jednotlivé jazyky a Everett na něm zřejmě mnoho měnit nebude. Půjde jen o drobnou kosmetiku. To, co bude v roce 2004 či 2005 však zatím jasné není, klíčové vlastnosti Visual Studia jsou však známy dopředu.

Diskuze (55) Další článek: Pozor na nového červa v síti Kazaa

Témata článku: Budoucnost, Microsoft, Studio, Visual, Stud, Compact, Označení, Kódové označení, Yukon, Libovolný jazyk, Everett, Nový rok, Device, Klíčová vlastnost


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč