Jak zrušit čekání při startu systému po instalaci síťové karty?

[oživeno] Poté, co přidáte síťovou kartu do počítače, můžete pozorovat až dvacetisekundové zdržení při startu systému.
Poté, co přidáte síťovou kartu do počítače, můžete pozorovat až dvacetisekundové zdržení při startu systému. Zvláště pokud se připojujete k Internetu přes modem a síťovou kartu máte pro svou síť. Tato prodleva je způsobena tím, že se Windows snaží získat z vaší sítě IP adresu počítače. Pokud žádnou nedostanou, přidělí si ji samy. Pozorovatelné čekání je právě ta doba, po kterou se Windows snaží z vaší sítě získat IP adresu stroje. Abyste toto čekání zrušili, pokračujte následovně:
  • V ovládacích panelech vyberte položku Síť
  • Posuňte se na nainstalované protokoly a z nich vyberte položku TCP/IP -> [jméno síťové karty]. Pozor, nevyberte omylem TCP/IP -> telefonní adaptér, tímto se připojujete na Internet a poskytovatel připojení vám přiděluje IP adresu sám.
  • Klepněte na položku Vlastnosti a klepněte na záložku adresa IP a do políčka adresa IP vložte jakoukoli adresu začínající 192.168. (tyto čísla jsou vyhrazena pro vnitropodnikové sítě), nepoužívejte ale nuly v žádném z políček. Například si můžete nastavit 192.168.1.1.
  • Změňte Masku podsítě na 255.255.255.0
  • Po potvrzení změn budou chtít Windows restartovat, udělejte to.
Toto by mělo zrušit zmiňované čekání. Volba IP adresy v malých sítích není tak moc důležitá, pouze každý počítač na síti musí mít svou vlastní IP adresu, a je vhodné mít tři první čísla stejná. Pokud se připojujete na Internet přes síťovou kartu, tato nastavení neměňte.
Diskuze (1) Další článek: Už se ví, kolik zaplatíte za Office 2000!

Témata článku: Windows, Internet, Instalace, Adresa, Čekání, Vhodný stroj, Síťová karta, Síťová IP, Síťové karty


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku