Windows | Nejlepší programy | Tipy

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

  • V operačním systému Windows běží desítky procesů
  • Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu
  • Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Prakticky v každém operačním systému běží kromě aplikací také celá řada procesů a služeb. Dostat pod kontrolu je můžete pomocí k tomu určených nástrojů. Liší se od sebe nejen způsobem zobrazení, ale také nabízenými funkcemi. Vybrali jsme sedm aplikací, které vám pomohou zkrotit procesy ve Windows.

Správce úloh

Správce úloh je nedílnou součástí Windows. Jeho hlavní výhodou je tedy skutečnost, že ho nemusíte stahovat a instalovat. Vyvolat ho lze několika způsoby, přičemž patrně nejrychlejší je klávesová zkratka Ctrl+Shift+Esc. Hned v první sekci Procesy můžete sledovat, jak jednotlivé aplikace zatěžují procesor a kolik si ukously operační paměti. Přes kontextovou nabídku pod pravým tlačítkem myši lze přidávat a odebírat sloupce s informacemi.

Klepněte pro větší obrázek 
Správce úloh

Aktualizace v průběhu uplynulých let přinesly do Správce úloh nové funkce. Například na záložce Výkon lze sledovat grafy vytížení procesoru, obsazení paměti, propustnosti Wi-Fi či zatížení jader grafické karty. Užitečná je také sekce Po spuštění, ve které můžete povolovat, či zakazovat aplikace spouštěné společně s operačním systémem.

Klepněte pro větší obrázek 
Správce úloh

Pokud byste hledali správce procesů tak, jak ho znáte ze starších verzích Windows, stačí přejít na kartu Podrobnosti. Zde jsou zobrazeny jednotlivé procesy, ke kterým si můžete nechat zobrazovat sloupečky s informacemi, jako je zatížení procesoru, velikost obsazené operační paměti či zápisy na pevný disk.

  • Název aplikace: Správce úloh
  • Cena: zdarma
  • Odkaz pro stažení: je součástí Windows
Diskuze (13) Další článek: Vy a počítač: Preferujete notebooky s numerickou klávesnicí?

Témata článku: Windows, Nejlepší programy, Internet Explorer, Wi-Fi, Tipy, Nástroj, Správce, Process Explorer, Microsoft Azur, Procesor, Operační systém, Aplikace, Úloha, Okno, Proces, Ctrl + Shift + ESCCo chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

Co chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

** Některé požadavky na Windows se táhnou daleko do minulosti ** Vrásky lidem dělají i změny ve Windows 11, především hlavní panel ** Češi by nejvíce ocenili lokalizovanou Cortanu

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Microsoft
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment