Jak zjistit cizí heslo do ICQ99 za pár sekund

O tom, že komunikace přes ICQ není zrovna bezpečná se poměrně dobře ví. Rozhodně vás ale zaskočí zjištění, že heslo pro přístup k ICQ a dokonce i poště se ukládá jako běžně čitelný text.
O tom, že komunikace přes ICQ není zrovna bezpečná se poměrně dobře ví. Rozhodně vás ale zaskočí zjištění, že heslo pro přístup k ICQ a dokonce i poště se ukládá jako běžně čitelný text. Chcete se o tom přesvědčit? Stačí jít do adresáře C:\Program files\ICQ\NewDB, pokud máte ICQ99. Zde má každý uživatel, který se kdy autorizoval na počítači v ICQ, svůj DAT soubor, kde jménem souboru je ID uživatele, můj je například 10706251.DAT.

Pokud víte, co hledáte je to jednoduché, prostě si tomto textu necháte najít své heslo. Pokud hledáte u nějakého jiného uživatele, doporučuji hledat řetězec Awaiting Authorization, pokud má zapnutou autorizaci. Kousek nad tímto textem je vizitka uživatele, jeho jméno, e-mail a hledané heslo. Pokud byl ten uživatel i natolik bláhový, že povolil ICQ kontrolu své e-mail schránky, je zde volně uloženo i heslo k POP3 schránce. POP3 heslo je ovšem často kvůli zjednodušení i heslem pro přístup do sítě a pak je vám již vše otevřeno.

Nahlédnutím do DAT souboru pochopitelně zjistíte starou nectnost ICQ, kterou je volné ukládání konverzací. Každý, kdo se dostane k vašemu počítači, tedy může zjistit, jestli jste o něm někdy neřekli něco ošklivého. Pokud si navíc zjistí takto heslo do vaší schránky, může si všechny konverzace pohodlně procházet přes Historii.

Pro zjišťování hesla existuje i prográmek ICQPass (5 kB), ten mi ovšem heslo nenašel, i když tam přímo v DATce bylo.

Doporučení
Tím nejjednodušším opatřením je nepouštět nikoho ke svému počítači, opravdu stačí minutka, aby zjistil, co potřebuje. Druhým opatřením je nainstalovat celé ICQ na vlastní síťový disk, jenže tak bude násobně více ICQ instalací, než se bude správci sítě líbit. Zbývá poslední a asi nejvhodnější varianta: překopírujte adresář C:\Program files\ICQ\NewDB na váš síťový privátní disk například jako H:\ICQDB, potom v Regeditu změňte hodnotu klíče HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE \Mirabilis\ICQ\DefaultPrefs\New Database z C:\Program files\ICQ\NewDB na nové umístění databáze. Pokud to chcete provést všem uživatelům hned po instalaci počítače, změňte to také v klíči HKEY_USERS\.DEFAULT \SOFTWARE\Mirabilis\ICQ\DefaultPrefs\New Database. Potom každý uživatel bude mít po přihlášení k počítači nastavenu svou databázi ICQ právě na svůj síťový disk.

Prostě zbývá dodat - tušilo se mnohé, ale že je to až tak jednoduché, to nepředpokládal snad nikdo.

Váš názor Další článek: Pád Explorer.exe při otevření Dokumentů zkratkou z plochy

Témata článku: ICQ, Heslo, Program Files, Jak, Konverzace, Vita software, Starý kousek, Pár sekund, Hesl, Pár


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně