eGovernment | eObčanka | Portál občana

Jak zjistit body řidiče: Nově to jde snadno přes Portál občana

Portál občana se rozrostl o dlouho očekávanou novinku a to okamžitý výpis bodového hodnocení řidiče. Nově je zde možné vše zobrazit přímo z administrace bez nutnosti zasílání žádosti o konkrétní výpis skrze datovou schránku.

Na domovské stránce se tak nově po přihlášení ukazuje vedle čísla občanského průkazu a pasu i číslo řidičského průkazu společně s datem, kdy končí platnost. Po rozkliknutí podrobností se dostanete na zobrazení počtu bodů a přehled oprávněných skupin. Odtud je také možnost zaslat klasickou žádost o výpis hodnocení a nově není nutné vypisovat číslo řidičáku – to se doplní automaticky.

Klepněte pro větší obrázek
Portál občana nově zobrazí bodové hodnocení řidiče přímo v administraci.

Řidičské průkazy se tak přidají k dalším novinkám, které na portál v nedávné době přibyly. Zobrazit je možné živnostenská oprávnění a to jak aktivní, tak neaktivní a údaje z katastru nemovitostí. Poslední položkou v menu, která tak zůstává nefunkční je výpis ze zdravotní dokumentace.

Co umí eObčanka a jak ji získat? Poradíme v tomto videu:

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (33) Další článek: Prima startuje vlastní videopůjčovnu. Nabídne seriály ke zhlédnutí dříve, než jsou v televizi

Témata článku: eGovernment, Česko, eObčanka, Datová schránka, Portál občana, Čtečka, Katastr nemovitostí, Bodové hodnocení, Číslo, Oprávnění, Hodnocení, Hodnocení řidiče, Administrace, Řidičský průkaz, Jak, Průkaz, Řidič, VýpisTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Co se zaplněným diskem? Poradíme, jak problém řešit s osvědčeným nástrojem Xinorbis

Co se zaplněným diskem? Poradíme, jak problém řešit s osvědčeným nástrojem Xinorbis

Když začne docházet místo, nastává dilema s kandidáty na smazání. Aby bylo tohle rozhodování snadnější, stačí podrobně zanalyzovat využití disku, k čemuž skvěle poslouží starší, ale podrobný nástroj Xinorbis.

Stanislav Janů