eObčanka | eGovernment | Portál občana

Jak zjistit body řidiče: Nově to jde snadno přes Portál občana

Portál občana se rozrostl o dlouho očekávanou novinku a to okamžitý výpis bodového hodnocení řidiče. Nově je zde možné vše zobrazit přímo z administrace bez nutnosti zasílání žádosti o konkrétní výpis skrze datovou schránku.

Na domovské stránce se tak nově po přihlášení ukazuje vedle čísla občanského průkazu a pasu i číslo řidičského průkazu společně s datem, kdy končí platnost. Po rozkliknutí podrobností se dostanete na zobrazení počtu bodů a přehled oprávněných skupin. Odtud je také možnost zaslat klasickou žádost o výpis hodnocení a nově není nutné vypisovat číslo řidičáku – to se doplní automaticky.

Klepněte pro větší obrázek
Portál občana nově zobrazí bodové hodnocení řidiče přímo v administraci.

Řidičské průkazy se tak přidají k dalším novinkám, které na portál v nedávné době přibyly. Zobrazit je možné živnostenská oprávnění a to jak aktivní, tak neaktivní a údaje z katastru nemovitostí. Poslední položkou v menu, která tak zůstává nefunkční je výpis ze zdravotní dokumentace.

Co umí eObčanka a jak ji získat? Poradíme v tomto videu:

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (33) Další článek: Prima startuje vlastní videopůjčovnu. Nabídne seriály ke zhlédnutí dříve, než jsou v televizi

Témata článku: eObčanka, Česko, Datová schránka, eGovernment, Čtečka, Portál občana, Katastr nemovitostí, Řidičský průkaz, Výpis, Bodové hodnocení, Hodnocení, Oprávnění, Číslo, Průkaz, Řidič, Administrace, Hodnocení řidiče


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor