Sport

Jak získat fyzičku v obýváku. Pár tipů na technologie pro domácí sportování

Omezený provoz posiloven, zimních stadionů nebo bazénů naší fyzičce příliš neprospívá. Pokud navíc máte potíž s motivací ke cvičení doma, zkuste některou z technologií, které domácí tréninky zpříjemní i zefektivní.

Dva roky pandemie znamenaly pro mnoho odvětví katastrofu, pro odvětví individuálního cvičení obrovský růst. Z toho profitují výrobci cvičebních pomůcek, jako jsou švihadla nebo gymnastické míče, ale i mnohem sofistikovanějších technologických.

Boom zažila například aplikace Strava pro záznam cvičení (primárně cyklistika a běh, ale také řady dalších). Podle vývojářů se každý měsíc registruje 1,7 milionu nových uživatelů, což jsou historicky největší čísla.

Prodeje se zvedly také u trenažérů cyklistiky či veslování, stejně jako u chytrých běžeckých pásů, fitness náramků a hodinek. Žně rovněž zažívají vývojáři mnoha tréninkových aplikací a výukových lekcí pro domácí cvičení stejně jako pohybových her pro herní konzole. Tyto a mnohé další technologie lze zkombinovat pro zábavné domácí udržování formy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vítězi pandemie jsou výrobci všemožných trenažérů.

Virtuální, rozšířená i televizní realita

Na podzim roku 2010 přišla na český trh nejlepší pomůcka pro cvičení před obrazovkou – Kinect pro Xbox 360. Šlo o snímač, který díky několika senzorům a infra osvětlení velmi přesně snímal hráče poskakující před televizní obrazovkou a jejich pohyby věrně přenášel do her. My jsme si v redakci oblíbili především box a tenis, ale hitem se stal i taneční titul Dance Central. Kinect bohužel ani tyto sportovní hry nezachránily, a i když Microsoft stihl vydat ještě druhou verzi pro Xbox One, v roce 2017 jej přestal podporovat.

Klepněte pro větší obrázek

Sport si však můžete užít i na dalších konzolích, hodí se k tomu především Nintendo Switch s ovladači Joy-Con, které se sice nepostarají o snímání celého těla, pro mnohé hry však budou stačit pohyby rukou. Doporučení si opět zaslouží boxovací titul Fitness Boxing od Nintenda nebo taneční Just Dance. Tyhle tituly dlouho neomrzí, a zatímco pro hráče to bude pořádná makačka, pro všechny okolo to bude minimálně velmi zábavná groteska.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Technologie, Apple, Microsoft, Články z Computeru, Android, Sport, Apple Watch, App Store, Google Meet, Sony, Playstation, Cvičení, Xbox One, Nintendo, Guitar Hero, Google Play, PlayStation Move, Ring-Con, Zumba, Fyzička, Fitness, Zova, Tour de France, Posilovna, Aplikace, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva