Sport

Jak získat fyzičku v obýváku. Pár tipů na technologie pro domácí sportování

Omezený provoz posiloven, zimních stadionů nebo bazénů naší fyzičce příliš neprospívá. Pokud navíc máte potíž s motivací ke cvičení doma, zkuste některou z technologií, které domácí tréninky zpříjemní i zefektivní.

Dva roky pandemie znamenaly pro mnoho odvětví katastrofu, pro odvětví individuálního cvičení obrovský růst. Z toho profitují výrobci cvičebních pomůcek, jako jsou švihadla nebo gymnastické míče, ale i mnohem sofistikovanějších technologických.

Boom zažila například aplikace Strava pro záznam cvičení (primárně cyklistika a běh, ale také řady dalších). Podle vývojářů se každý měsíc registruje 1,7 milionu nových uživatelů, což jsou historicky největší čísla.

Prodeje se zvedly také u trenažérů cyklistiky či veslování, stejně jako u chytrých běžeckých pásů, fitness náramků a hodinek. Žně rovněž zažívají vývojáři mnoha tréninkových aplikací a výukových lekcí pro domácí cvičení stejně jako pohybových her pro herní konzole. Tyto a mnohé další technologie lze zkombinovat pro zábavné domácí udržování formy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vítězi pandemie jsou výrobci všemožných trenažérů.

Virtuální, rozšířená i televizní realita

Na podzim roku 2010 přišla na český trh nejlepší pomůcka pro cvičení před obrazovkou – Kinect pro Xbox 360. Šlo o snímač, který díky několika senzorům a infra osvětlení velmi přesně snímal hráče poskakující před televizní obrazovkou a jejich pohyby věrně přenášel do her. My jsme si v redakci oblíbili především box a tenis, ale hitem se stal i taneční titul Dance Central. Kinect bohužel ani tyto sportovní hry nezachránily, a i když Microsoft stihl vydat ještě druhou verzi pro Xbox One, v roce 2017 jej přestal podporovat.

Klepněte pro větší obrázek

Sport si však můžete užít i na dalších konzolích, hodí se k tomu především Nintendo Switch s ovladači Joy-Con, které se sice nepostarají o snímání celého těla, pro mnohé hry však budou stačit pohyby rukou. Doporučení si opět zaslouží boxovací titul Fitness Boxing od Nintenda nebo taneční Just Dance. Tyhle tituly dlouho neomrzí, a zatímco pro hráče to bude pořádná makačka, pro všechny okolo to bude minimálně velmi zábavná groteska.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Nejde jen o hry.

Připravili jsme také tipy na mobilní aplikace a videokonference s trenérem.

Samostatnou kapitolu tvoří chytré trenažéry.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: AMD láká na brzké novinky. Zvýší herní výkon a zabezpečí displeje před zvědavci

Témata článku: Technologie, Microsoft, Apple, Android, Články z Computeru, Apple Watch, App Store, Sport, Sony, PlayStation, Google Meet, Xbox One, Nintendo, Cvičení, Tour de France, Nintendo Switch, Zova, Šlapání, Google Play, PlayStation Move, Motivace, Trénink, Trenažér, Pro, Beat Saber, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz