Software | Fotografování | Tělo | Grafický editor

Jak zhubnout: PortraitPro Body 2 vás zbaví tuku i bez činek a drahého fitka

  • Sedíte celý den u počítače?
  • Do posilovny se vám nechce?
  • Tak proč nezhubnout jen virtuálně

Zkušený grafik promění tuctovou dívku v bohyni titulních stránek módních časopisů a leckterému politikovi ubere pár (desítek) let, anebo přifoukne bicepsy. No, a pokud Photoshopu nevládne, baví se pak jeho prací celý internet.

Kosmetické opravy lidských nedokonalostí jsou hotová věda, a proto se tuto oblast snaží běžným smrtelníkům přiblížit hromada grafických nástrojů, které na to jdou trošku jinak.

PortraitPro Body: Dokonalé tělo bez fitka

Jedním z nich je PortraitPro Body 2 od britského studia Anthropics, které se už podle svého názvu věnuje fyziologii lidského těla a do světa chrlí hromadu desktopových i mobilních aplikací, které se namísto primitivních deformačních nástrojů pokoušejí analyzovat lidskou tvář nebo i celé tělo a nabídnout úpravu opravdu jen těch částí, kde to je třeba.

A přesně to dělá Portrait Pro Body 2. Ve své podstatě není ničím jiným než velmi pokročilým editorem deformačních úprav, které jsou v tomto případě namapované na jednotlivé části těla. A pokud nebudete chtít zrovna proměnit svůj pivní bachor v muskulaturu mladého Arnolda Schwarzeneggera, bude výsledek vypadat docela věrohodně.

Pojďme si to vyzkoušet v praxi. Jelikož jsem chtěl, aby byl test co nejvěrohodnější, vyzval jsem své kamarádky, aby mi zaslaly fotografie ve spodním prádle. Tato prosba však zůstala nevyslyšena, a tak jsem si vzal na pomoc Shutterstock, který mi poskytl několik silnějších modelek, na kterých si vyzkoušíme často naprosto zbytečné pokřivování reality.

Zmenšíme zadek figurantce Evě

Naše hypotetická modelka – říkejme ji třeba Eva – se domnívá, že by měla zapracovat na svých bocích, aby se mohla pochlubit na Facebooku. Předplatné do fitka je však drahé, a tak boky zmenšíme v poněkud levnějším Portrait Pro. Ano, málem bych zapomněl, nejedná se o freeware – přijde vás na baťovských 39,95 eur, tedy cirka tisícikorunu. Platit můžete kartou i PayPalem.

Když si Evu otevřeme v editoru, bude vypadat asi takto:

Klepněte pro větší obrázek
Než začnu kouzlit s přebytečným tukem, musím vytvořit kostru

Jak vidno, v tomto kroku zatím nemůžeme nic upravovat. Program netuší, co je na fotografii. V několika úvodních krocích tedy musíme označit nos, pohlaví, ramena, lokty, břicho, boky, kolena a kotníky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejprve označíme nos a pohlaví, pak klíčové body kostry celého těla

Diskrétními body to ale nekončí, jen co je totiž vyznačíme, editor se přepne do režimu, ve kterém budeme muset pomocí křivek vyznačit kontury jednotlivých částí těla.

Díky tomu bude program přesně vědět třeba to, jak silné paže a stehna naše figurantka opravdu má, abychom mohli snížili jejich obvod o 20 %.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Obtahování se podobá práci s vektorovými Bézierovými křivkami. Pomoci několika uzlů, které posouváte sem a tam, se snažíte docílit co nejpřesnější kontury.

Naše figurantka nestojí úplně v pozoru jako vycepovaný vojín, a tak nás editor před vytvořením modelu kostry ještě požádá, abychom určili třeba to, která ruka a noha je v popředí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na závěr dám programu vědět, jaké části těla jsou v popředí. No a pak už jen počkám, až vytvoří model kostry těla, což může na slabším počítači chvíli trvat.

Kostra je hotová, hurá pálit tuk

Tak, model kostry je hotový a teď konečně začne ta největší legrace. V hlavním panelu najdeme desítky posuvníků organizovaných do několika skupin. Jelikož už program tuší, jak naše Eva vypadá, můžeme si pohrát třeba s posuvníkem slim, který se pokusí ubrat, nebo naopak přidat tělesnou hmotu a jeho změnou se adekvátně upraví i další parametry.

Optikou fotoeditorů je slim vlastně takové tlačítko pro automatické vylepšení, které v sobě integruje hromadu kroků.

Klepněte pro větší obrázek
Vlevo vidíte originál figurantky a vpravo poté, co jsem ji lehce zúžil posuvníkem slim

Slim adekvátně upravil i parametr curve (křivka), ovšem Eva kritizovala především své spodní tělesné partie. Žádný problém! Od toho tu jsou podskupiny pro detailnější úpravu těla (torso), ale především nohou (legs). jak vidno, nechybí ani ramena a paže (arms) a nakonec celý skeleton, pomocí kterého bychom Evu proměnili v podstatě v libovolného mutanta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Editor díky modelu kostry nabízí hromadu posuvníků pro každou část těla. Nejsou příliš destruktivní, vzájemně se totiž ovlivňují, aby byl výsledek realistický.

Nakonec pomůže hrubá síla

Pokud nepomůže ani jeden z dosavadních nástrojů, přichází řada na hrubou sílu a tedy klasické deformační nástroje, jak je znáte z Photoshopu a mnoha dalších fotoeditorů. Najdete je v sekci shape tools a štětcem pak můžete libovolnou část těla zvětšovat, zmenšovat a posouvat. Právě v této části se nejvíce projeví deformace pozadí a každý pozná, že do fotografie kdosi nepatřičně zasahoval.

Proto je dobré mít k dispozici studiovou fotografii s homogenním pozadím jako v našem případě. Program na to nicméně přeci jen trošku pamatuje a nabízí funkci warp fixer, pomocí které označíte linie pozadí, které mají zůstat rovné i po deformaci. Občas to pomůže, občas bude výsledek ještě horší.

Klepněte pro větší obrázek
Hrubá síla a štětec pro lokální deformace pozadí figurantky

PortraitPro Body má nicméně zpracovaný model kostry, čili vedle primitivní deformace mohu lokálně a šetrněji posunout i jednotlivé partie.

Klepněte pro větší obrázek
Teď by to mělo být věrohodnější než v předchozím případě, posunutím bodů se totiž přepočítala celá kostra

Tak, to by mohlo na dolních končetinách stačit a ještě se podíváme na tvář, které se věnuje samostatná sekce programu. Díky tomu, že jsme při tvorbě kostry označili nos, program dopočítal umístění úst, očí a tváře. Dodatečně můžeme upravit třeba nasvícení, což by mohlo skrýt druhou bradu.

Klepněte pro větší obrázek
Program podle nosu dopočítal další klíčové body lidské tváře

A takhle to celé dopadlo

Dobrá, jak to tedy celé dopadlo? Podívejte se na animaci níže, která přehraje celou deformaci.

Jak vidno, nejedná se o primitivní deformaci konkrétní části, ale deformaci, která se vždy projevila na celé kostře. V každém případě, jelikož není proměna až tak drastická, je docela uvěřitelná. Figurantka by si nicméně k dokonalosti zasloužila ještě několik drobnějších korekcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diabetologové zuří! Díky tomuto programu zhubnete už za deset minut!

Podívejme se ještě na druhý příklad s ještě silnější figurantkou. Program ji ubere v pase i pár desítek centimetrů při zachování věrohodnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A pro srovnání ještě naše druhá figurantka ze Shutterstocku. Říkejme ji třeba slečna Libuška. Díky PortraitPro Body 2 shodila během chvilky dvacet centimetrů v pase.

PortraitPro Body tedy opravdu funguje, pokud však podobný program skutečně použijete na své vlastní fotografie, nebo dokonce fotografie blízkých, mějte na paměti, že by již napříště neměli opouštět domov, v reálném světě z masa a kostí totiž každý pozná skutečnost na první pohled. Nakonec se tomu fitku tedy stejně neubráníte.

Diskuze (13) Další článek: Bezdrát, žádný šum a špičková kvalita zvuku: Apple může zatopit výrobcům high-end sluchátek

Témata článku: Zdraví, Software, Windows, Facebook, Fotografování, Tělo, Grafický editor, Curve, Hubnutí, Nadváha, Módní časopis, Slabý počítač, Britské studium, Klíčový bod, Spodní prádlo, Eva, Jak, Drobná korekce, Body, Slim, Zašlá fotografie, Dolní končetina, Fotoeditor, Část těla, Fit, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Americká DARPA vyvíjí těžký ekranoplán Liberty Lifter. Je to něco mezi letadlem, vznášedlem a lodí

Americká DARPA vyvíjí těžký ekranoplán Liberty Lifter. Je to něco mezi letadlem, vznášedlem a lodí

** Koncept tzv. ekroplánů nebyl považován za příliš životaschopný ** Americká DARPA se ho však rozhodla oživit ** ** Pracuje na ekranoplánu pro transport velmi velkých a těžkých nákladů na velké vzdálenosti, bez využití letištních drah

Stanislav Mihulka
DARPAVojenstvíDoprava
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Datové balíčky pro sociální sítě končí. Operátoři se musí podvolit novým pravidlům EU o síťové neutralitě

Datové balíčky pro sociální sítě končí. Operátoři se musí podvolit novým pravidlům EU o síťové neutralitě

** Od zítřka platí nová pravidla EU o síťové neutralitě ** Operátoři nesmí nabízet datové limity vztažené třeba jen na soc. sítě ** Vodafone už své balíčky nenabízí, Kaktus přestává od zítřka

Martin Chroust
Síťová neutralitaKaktusVodafone
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy