PR články

Jak zabezpečit web jednoduše, efektivně a zdarma? Máme tipy

Reklama 15. května 2017
Homosexualita mužů je nejspíš opravdu dědičná
Stále rostoucí rozšíření dostupnosti internetu v různých typech zařízení vede k vyšším požadavkům na zabezpečení webů. Využíváním dnes již zastaralého protokolu HTTP dochází k nešifrovanému přenosu dat, která může téměř kdokoliv přečíst a odposlouchávat.

Tlak na kvalitní zabezpečení webu je tedy silnější než dříve, a proto by jeho ochrana měla být jednou z priorit každého vlastníka stránek. Pojďme se v krátkosti podívat na možnosti základního zabezpečení webu.

Podepsání domény pomocí DNSSEC je základ

Technologie DNSSEC zabraňuje podvržení DNS záznamů. Účelem této služby je zabránit případnému útočníkovi, aby přesměroval adresu cílového serveru na vlastní server a mohl uživateli zobrazit podvodné webové stránky. Zavedením DNSSEC tak snížíte riziko případného útoku na systém doménových jmen.

Důležitost a význam zabezpečení pomocí DNSSEC potvrzuje i státní správa, která zavedla povinnost zabezpečit všechny domény držené orgány státní správy právě prostřednictvím této technologie. Pokud jste své domény ještě nepodepsali prostřednictvím DNSSEC, obraťte se na příslušného registrátora. Ten rovněž zajišťuje platnost a důvěryhodnost DNS záznamů, které používáte.

Na CZECHIA.COM nabízíme zákazníkům technologii DNSSEC v ceně domény. Navíc pro podepisování domén používáme nejnovější a nejbezpečnější algoritmus pro šifrování dat v DNS s protokolem digitálního podpisu a využitím eliptických křivek ECDSA.

SSL certifikáty pro snadný přechod na HTTPS

Další velice důležitou součástí kvalitního zabezpečení jsou SSL certifikáty, které zajišťují šifrovanou komunikaci mezi serverem a webovým prohlížečem s využitím tzv. certifikační autority. Aktivaci SSL certifikátu na webových stránkách poznáte podle zobrazení HTTPS v adresním řádku prohlížeče a symbolu zeleného zámku.

Podstatné je zvolit si důvěryhodnou certifikační autoritu, aby se v prohlížeči návštěvníka nezobrazovalo varování o nedůvěryhodnosti stránek. SSL certifikát pak můžete vybrat i podle typu certifikátu nebo jeho úrovně ověření. Pro přechod na šifrovaný protokol HTTPS lze ale použít i bezplatné certifikáty. Například domény zákazníků CZECHIA.COM jsou jako jediné v ČR zcela bezplatně zabezpečeny základním SSL certifikátem Basic DV od největší certifikační autority světa Symantec.

Kompletní zabezpečení webu na jednom místě

Pro nás v CZECHIA.COM je bezpečnost jednou z hlavních priorit. Zákazníkům přinášíme ty nejnovější a nejmodernější technologie, pomocí kterých dokážeme zabezpečit doménu i komunikaci na ní probíhající. Díky našim expertům jsme schopni nabídnout DNSSEC v nejlepším možném šifrovacím algoritmu, a rovněž SSL certifikát Basic DV, se kterým přejdete na šifrovaný protokol HTTPS snadno a bezplatně.

Registrace domény nebo její převod na CZECHIA.COM tedy nabízí to nejlepší pro zabezpečení webových projektů. Navíc k doménám poskytujeme i různé varianty webhostingových programů a systémů pro tvorbu webů. Neváhejte a začněte se zabezpečením webových stránek ještě dnes. K dispozici je vám i profesionální zákaznická podpora 24/7, která vám se vším poradí a pomůže.

Další článek: Homosexualita mužů je nejspíš opravdu dědičná

Témata článku: Bezpečnost, Web, Doména, DNS, HTTPS, PR články, Digitální podpis, Česká republika, Certifikát, Státní správa, Nejnovější technologie, Symantec, Šifrovaný protokol, SSL, Webhostingový program, Adresní řádek, Zastaralý protokol, DNSSEC, Hlavní priorita, Webový prohlížeč, Cílový server, Prohlížeč, Zabezpečení, Různé typy, Základní zabezpečeníV nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy