Jak zabezpečit web jednoduše, efektivně a zdarma? Máme tipy

Prezentace klienta 15. května 2017
Homosexualita mužů je nejspíš opravdu dědičná
Stále rostoucí rozšíření dostupnosti internetu v různých typech zařízení vede k vyšším požadavkům na zabezpečení webů. Využíváním dnes již zastaralého protokolu HTTP dochází k nešifrovanému přenosu dat, která může téměř kdokoliv přečíst a odposlouchávat.
Jak zabezpečit web jednoduše, efektivně a zdarma? Máme tipy

Tlak na kvalitní zabezpečení webu je tedy silnější než dříve, a proto by jeho ochrana měla být jednou z priorit každého vlastníka stránek. Pojďme se v krátkosti podívat na možnosti základního zabezpečení webu.

Podepsání domény pomocí DNSSEC je základ

Technologie DNSSEC zabraňuje podvržení DNS záznamů. Účelem této služby je zabránit případnému útočníkovi, aby přesměroval adresu cílového serveru na vlastní server a mohl uživateli zobrazit podvodné webové stránky. Zavedením DNSSEC tak snížíte riziko případného útoku na systém doménových jmen.

Důležitost a význam zabezpečení pomocí DNSSEC potvrzuje i státní správa, která zavedla povinnost zabezpečit všechny domény držené orgány státní správy právě prostřednictvím této technologie. Pokud jste své domény ještě nepodepsali prostřednictvím DNSSEC, obraťte se na příslušného registrátora. Ten rovněž zajišťuje platnost a důvěryhodnost DNS záznamů, které používáte.

Na CZECHIA.COM nabízíme zákazníkům technologii DNSSEC v ceně domény. Navíc pro podepisování domén používáme nejnovější a nejbezpečnější algoritmus pro šifrování dat v DNS s protokolem digitálního podpisu a využitím eliptických křivek ECDSA.

SSL certifikáty pro snadný přechod na HTTPS

Další velice důležitou součástí kvalitního zabezpečení jsou SSL certifikáty, které zajišťují šifrovanou komunikaci mezi serverem a webovým prohlížečem s využitím tzv. certifikační autority. Aktivaci SSL certifikátu na webových stránkách poznáte podle zobrazení HTTPS v adresním řádku prohlížeče a symbolu zeleného zámku.

Podstatné je zvolit si důvěryhodnou certifikační autoritu, aby se v prohlížeči návštěvníka nezobrazovalo varování o nedůvěryhodnosti stránek. SSL certifikát pak můžete vybrat i podle typu certifikátu nebo jeho úrovně ověření. Pro přechod na šifrovaný protokol HTTPS lze ale použít i bezplatné certifikáty. Například domény zákazníků CZECHIA.COM jsou jako jediné v ČR zcela bezplatně zabezpečeny základním SSL certifikátem Basic DV od největší certifikační autority světa Symantec.

Kompletní zabezpečení webu na jednom místě

Pro nás v CZECHIA.COM je bezpečnost jednou z hlavních priorit. Zákazníkům přinášíme ty nejnovější a nejmodernější technologie, pomocí kterých dokážeme zabezpečit doménu i komunikaci na ní probíhající. Díky našim expertům jsme schopni nabídnout DNSSEC v nejlepším možném šifrovacím algoritmu, a rovněž SSL certifikát Basic DV, se kterým přejdete na šifrovaný protokol HTTPS snadno a bezplatně.

Registrace domény nebo její převod na CZECHIA.COM tedy nabízí to nejlepší pro zabezpečení webových projektů. Navíc k doménám poskytujeme i různé varianty webhostingových programů a systémů pro tvorbu webů. Neváhejte a začněte se zabezpečením webových stránek ještě dnes. K dispozici je vám i profesionální zákaznická podpora 24/7, která vám se vším poradí a pomůže.

Další článek: Homosexualita mužů je nejspíš opravdu dědičná

Témata článku: Web, Bezpečnost, DNS, Doména, HTTPS, Kvalitní zabezpečení, Bezplatný certifikát, Šifrovaná komunikace, Webový prohlížeč, SSL, Protokol, Adresní řádek, Certifikační autorita, Snadný přechod, Nejnovější technologie, Doménové jméno, Státní správa, Webová stránka, Česká republika, Certifikát, Různé typy, Eliptická křivka, Šifrovaný protokol, Zastaralý protokol, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky