YouTube | Google | Tipy | Návody

Jak z YouTubu stáhnout vlastní videa v původní kvalitě?

Máte na YouTubu videa a chtěli byste si je stáhnout zpět do počítače? Oficiálně máte k dispozici dvě možnosti. Přes studio.youtube.com můžete v kartě Obsah označit klip a v kontextové nabídce kliknout na Stáhnout. Takhle ale získáte video, které už prošlo silnou kompresí a které YouTube servíruje divákům.

Přes takeout.google.com ale získáte videa v původní kvalitě, jak jste je na server nahrávali. Nástroj slouží pro export libovolných dat u Googlu, ale v tomto případně se zaměříme jen na YouTube.

  1. Nejprve klikněte na Zrušit výběr všech, protože všechna data exportovat určitě nechcete.
  2. Dole na stránce zatrhněte pouze YouTube a YouTube Music.
  3. Zvýrazní se tlačítko Jsou zahrnuta všechna data z YouTube. Na něj klikněte a nabídce nechte označená jen videa. Klikněte na OK a pak na Další krok.
  4. Teď si zvolíte, jestli chcete jednorázový, nebo pravidelný export (každé dva měsíce). Dále vyberete typ (balík ZIP či TGZ) a velikost souboru (archiv rozdělený po 1 až 50 GB). Google standardně vybere, že vám odkaz ke stažení pošle e-mailem. Soubory si ale můžete také rovnou nechat poslat na Google Disk, Dropbox, OneDrive či Box.com.
  5. Teď už jen čekáte, než se data vygenerují. Export může podle velikosti vaší videotéky trvat pár minut, hodin ale i dny.
  6. Jakmile se budou soubory připraveny a vy je stáhnete a rozbalíte, dostanete soubory v původní kvalitě a u nich ještě soubor CSV s popisky a statistikami videí.

Rozdíl mezi původní kvalitou a již převedeným videem může být velmi dramatický. Některá má videa, která měla při uploadu třeba 500 MB, YouTube seřezal na 30 MB.

PS: Těmito dvěma způsoby si můžete stáhnout jen videa z vašeho účtu. Stahování videí z cizích kanálů YouTube nepodporuje. Vlastně to v podmínkách výslovně zakazuje.

Diskuze (5) Další článek: Tesla ještě v tomto týdnu představí nejrychlejší produkční auto historie

Témata článku: Video, YouTube, Google, YouTube Music, Tipy, Dropbox, Návody, Soubor, COM, TGZ, Google Disk, Export, Zip, Počítač, Kvalita, Data, CSV