Instagram | Sociální sítě

Jak vznikal Instagram papeže Františka: Spoluzakladatel sítě musel osobně do Vatikánu

Když se v roce 2016 objevil na Instagramu profil papeže Františka, všichni lidé předpokládali, že mu ho založil jeho mediální tým. Skutečnost ale byla dost jiná. Byl to složitý proces plný vyjednávání, na jehož konci si ho založil sám papež společně se spoluzakladatelem firmy Kevinem Systromem. 

Systrom, který již dnes v Instagramu nefiguruje, se o vzniku profilu papeže rozpovídal pro stránku The Cut. Začal tím, že byť založení nového účtu na Instagramu obvykle trvá tři minuty, on kvůli tomu musel osobně dvakrát do Vatikánu. 

Poprvé s prezentací myšlenky, proč by vůbec papež měl profil na Instagramu chtít. Podle Systroma si hlava katolické církve nebyla jistá a relativně dlouho se rozmýšlela. „Můj tým se na to bude muset podívat, ale není to na nich, protože každý má nějakého šéfa. I já mám svého šéfa,“ řekl údajně s úsměvem papež, naznačujíce, že si o kroku bude muset popovídat s Bohem. 

Zda si skutečně popovídal, se asi nikdy nedozvíme, nicméně nakonec Systrom dostal od Vatikánu zelenou k vytvoření profilu. Tým kolem papeže vyhodnotil, že v dnešní době je Instagram skutečně vhodné místo, kde oslovovat věřící. 

„Zavolali mi a požádali mě, jestli ten profil můžu vytvořit. Tak jsem jim řekl, že to zvládnou sami, stačí vyplnit registrační formulář, pár kliknutí,“ vyprávěl spoluzakladatel sítě. Po telefonu se ale nepodařilo dohodnout všechny detaily, takže nakonec stejně Systrom letěl znovu do Vatikánu.

Tam celý profil nastavil. Když už ovšem byl na místě, rozhodli se všichni, že by bylo vhodné, kdyby poslední kliknutí udělal sám papež a registraci si dokončil osobně. To se také nakonec stalo. „Byl to příjemný zážitek, papež byl během celého procesu neuvěřitelně přátelský a bral to s pokorou. Měli jsme iPad, na kterém se vše udělalo,“ vzpomínal Systrom. 

Profil papeže Františka od té doby nasbíral přes 6,3 milionů sledujících a vyprodukoval téměř 800 příspěvků. Ty jsou vždy napsány v několika světových jazycích. Pokud patříte mezi fanoušky stránky, můžete ji teď sledovat s vědomím, že papež se na jejím vzniku osobně podílel.

Váš názor Další článek: US Army vyvíjí univerzální robotický mozek pro všechny typy vozidel

Témata článku: Instagram, Sociální sítě, síť, iPad, Náboženství, Spoluzakladatel, Systrom, Bůh, The Cut, František, Spol, Katolická církev, Kliknutí, T & amp, Vatikán, Systroma


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu