Ivan Stehlik
8. 10. 2014 • 12:48

Tak to vam prajem vela stastia s obnovou, az sa ten forkovany filesystem pokusi hladat neexistujuce metadata..
Navod odporucam redakcii stiahnut. Nenajde sa asi mnoho odvazlivcov, ktori to budu chciet podla neho znasilnovat, ale casom by prisli na to, ze maju disk scasti zaplneny rozsypanym cajom.Vzhladom na to, ze tu nezmienujete, ze je to paradne nebezpecne, si koledujete o pruser / zalobu.

itsme
8. 10. 2014 • 0:02

Doporučuji si nezahrávat a podobným návodům se zdaleka vyhnout. Time machine je navržena funguje spolehlivě jen na HFS+ (ať už přes síť nebo lokálně). Je to kvůli atributům a timestampům, které se tam používají.Jak autor ukazuje, je to možné "přečúrat" a nechat to zálohovat na ledacos, ale dřív nebo později se timestampy a metadata rozjednou a přestane to fungovat. Nejspíš si toho všimnete, až když něco budete chtít z takové zálohy něco obnovit. Ani AFP a netatalk na Linuxu není řešením. Podstatný je filesystém s HFS+ extended atributy.Pokud nemáte peníze na time capsule, zálohuje na externí USB disk. Sambu jde použít taky, ale ne pro time machine. Raději si rozjeďte něco jako rsync, nebo to tam kopírujte skriptem.Za 5 pro redakci pro špatné rady jak dřív nebo později přijít o data.

Názor byl 1× upraven, naposled 8. 10. 2014 10:35

Jozef Kalus
7. 10. 2014 • 15:42

Ja teda neviem, toto sa mi zdá dosť komplikované, radšej ten hdd vybrat vlozit do USB2/3 krabicky a pripojit k Macu a nasledne ho inicializovat na format pre time machine a je vymalovane, nemusim riesit sialeny navod, nemusi my bezat cela Win masina a je to zaroven niekolkonasobne rychlejsie. Zalohujem tak uz asi mesiac a bez vaznejsich problemov, zapnem a vypnem externy disk podľa potreby, pripadne kedy ma OS X na to vyzve. Povodne som chcel nieco podobne vyriesit voci svojmu domacemu HP serveru, ale nakoniec som usudil, ze toto je rychlejsia a elegantnejsia cesta :) samozrejme pokial chcete tu Win masinu vyuzivat aj na normalnu pracu a popri tom na zalohy, tak potom je to OK, teda pokial mate tichy zdroj alebo je ten komp umiestneny niekde v skrinke, lebo neustaly hluk na pozadi je divocina :)

Jakub Jediný (sie65)
Jakub Jediný (sie65)
7. 10. 2014 • 14:21

Minulý týždeň som tento problém riešil v práci. Škoda, že ste to až teraz zverejnili.
Nakoniec však z môjho problému v práci vznikla potreba zálohovať len jeden konkrétny priečinok na zdieľanú zložku na Win servery. Nakoniec som na to prišiel a podarilo sa mi i takúto konkrétnu zálohu zrealizovať a dokonca ju prakticky využiť i doma na svoje súkromné účely 🙂

macaxp1
macaxp1
7. 10. 2014 • 12:41

Nerozumím. Na co budu zálohovat Windows do cloudu Apple? Vyjde také návod jak zálohovat MacBook do Google Drive nebo ChromeBook na OneDrive? Každá platforma OS má svůj ecosystém a tam je přirozené zálohovat.

odstraneno 9810
7. 10. 2014 • 11:45

Zajímavé, díky za návod, vyzkouším. Sice to postrádá jednoduchost v pravém slova smyslu...

Ahzs
7. 10. 2014 • 10:48

Určitě si přečtěte

Články odjinud