Tak to vam prajem vela stastia s obnovou, az sa ten forkovany filesystem pokusi hladat neexistujuce metadata..Navod odporucam redakcii stiahnut. Nenajde sa asi mnoho odvazlivcov, ktori to budu chciet podla neho znasilnovat, ale casom by prisli na to, ze maju disk scasti zaplneny rozsypanym cajom.Vzhladom na to, ze tu nezmienujete, ze je to paradne nebezpecne, si koledujete o pruser / zalobu.
Já si myslím, že toto by byla pravda, pokud by zálohování bylo zapisováno přímo do nevhodného filesystému. Zde je ale nastavení formátu na Balík dynamického obrazu disku a tedy datové struktury budou stejné jako na HSF+ filesystému. Něco jako v případe CD a ISO-9660 Joliet formátu.
Bohužel. Z vlastní zkušenosti. Zkoušel jsem jak sambu, tak i zálohu přes AFP na linuxový NAS (netatalk).Jak píšeu výše. sparsebundle není obraz disku. Je to lepší adresář s pár metadatama kolem.Vždycky se to zprovozní a funguje to perfektně. Pak začnete mazat soubory, přesouvat je a vracet je, měnit práva nebo třeba jen dojde místo na disku (time capsule je z podstaty nekonečná inkrementální záloha) a celé to jde do kytek,
Ten "lepsi adresar s metadatama kolem" ma mnohem bliz k virtualnim diskum u vmware nebo virtualboxu. To zase nekal vodu.Sparsebundle je regulerni varianta obrazu disku, akorat je rozdeleny na 8M bloky s tim, ze nepouzite bloky nemaji alokovany ani soubor (predstavujici ten blok). Rozhodne to neznamena ze v adresari ".sparsebundle" vidis jednotlive soubory, ktere mas v tom image nakopirovane. A funguje to dobre pokud se ti nenakopou obsahove ty soubory (a v tom pripade je uz jedno jestli se image disku sklada z mnoha malych chunku nebo jde o jeden velky fajl - data jsou v kopru tak jako tak).To rozdeleni image na vic souboru ma svuj vyznam pro utility jako je napr rsync, ktery jede soubor po souboru a kdyz mas image rozdeleny na vic souboru, tak mas velkou sanci ze u vetsiny tech souboru (vetsi casti toho image) se nic nemenilo a rsync je tak zbytecne neprenasi (prenese jen ty soubory co se zmenily - je rozdil jestli ma prenaset jeden 500GB zmeneny soubor nebo sest 8MB zmenenych souboru).Ohledne mista na disku, souhlasim. To je smrtelny. Proto by taky melo byt stejne nebo vice mista na disku nez je predpokladana max velikost toho image. Rozhodne je teletina delat na tyhle ucely 500GB sparse(image|bundle) kdyz mam volnyho mista 400GB.
Ale jinak souhlas s tim, ze delat neco takovyhle na MS Win je drobatko hazard - nastesti to jsou "jen" duplikovana data, tam relativne o nic nejde (pr..er nastane ve chvili kdy nebudou data ani tam ani tam).
Doporučuji si nezahrávat a podobným návodům se zdaleka vyhnout. Time machine je navržena funguje spolehlivě jen na HFS+ (ať už přes síť nebo lokálně). Je to kvůli atributům a timestampům, které se tam používají.Jak autor ukazuje, je to možné "přečúrat" a nechat to zálohovat na ledacos, ale dřív nebo později se timestampy a metadata rozjednou a přestane to fungovat. Nejspíš si toho všimnete, až když něco budete chtít z takové zálohy něco obnovit. Ani AFP a netatalk na Linuxu není řešením. Podstatný je filesystém s HFS+ extended atributy.Pokud nemáte peníze na time capsule, zálohuje na externí USB disk. Sambu jde použít taky, ale ne pro time machine. Raději si rozjeďte něco jako rsync, nebo to tam kopírujte skriptem.Za 5 pro redakci pro špatné rady jak dřív nebo později přijít o data.
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 10. 2014 10:35
Proto tam taky vyrabeji ten HFS+ image. Az ten je namountovany jako TM disk a na ten se zalohuje. Jinak to jedine podstatne u filesystemu pro funkcni pouziti zalohovani na TM je podpora unixovych hardlinku (ale pozor, vcetne hardlinku na adresar).
.sparsebundle != HFS+ image
kmarty a itsme. Vypadáte, že jisté zkušenosti máte. Na rozdíl ode mě. Já jsem si na linuxovém stroji vyhradil HSF+ partition a právě do ní zálohuju. Chci to mít hlavně jako pojistku před instalací Yosemite příští týden. Moje, hloupá, ale nutná, otázka zní: Jak z té zálohy případně data obnovit? Zkoušel jsem se do té Time Machine připojit a čumím jak puk, že to jde. Momentálně se mi nechce googlit, tak možná budete mít chuť mi to stručně vysvětlit 🙂
No nejsem si jistý jestli installery umožní výlet do konzole tak jako ty staré (ale dají se modifikovat).Pokud ne, bude potřeba při obnově nainstalovat čístý systém, pak namountovat ten cirkus a pustit migration assistenta a obnovit to jako z lokální zálohy.
to mas pravdu, HFS+ je az v nem (nebo chces-li po beznouzivatelsku "Mac OS rozsireny (zurnalovany)").Samotny ".sparsebundle" je ve skutecnosti adresar, ve kterem je hromada souboru (v podstate misto jednoho velkyho image se tady objevujou a mizej soubory o velikosti max 8MB, ktery tvori obsazeny bloky toho svazku).
Ja teda neviem, toto sa mi zdá dosť komplikované, radšej ten hdd vybrat vlozit do USB2/3 krabicky a pripojit k Macu a nasledne ho inicializovat na format pre time machine a je vymalovane, nemusim riesit sialeny navod, nemusi my bezat cela Win masina a je to zaroven niekolkonasobne rychlejsie. Zalohujem tak uz asi mesiac a bez vaznejsich problemov, zapnem a vypnem externy disk podľa potreby, pripadne kedy ma OS X na to vyzve. Povodne som chcel nieco podobne vyriesit voci svojmu domacemu HP serveru, ale nakoniec som usudil, ze toto je rychlejsia a elegantnejsia cesta :) samozrejme pokial chcete tu Win masinu vyuzivat aj na normalnu pracu a popri tom na zalohy, tak potom je to OK, teda pokial mate tichy zdroj alebo je ten komp umiestneny niekde v skrinke, lebo neustaly hluk na pozadi je divocina :)
Minulý týždeň som tento problém riešil v práci. Škoda, že ste to až teraz zverejnili. Nakoniec však z môjho problému v práci vznikla potreba zálohovať len jeden konkrétny priečinok na zdieľanú zložku na Win servery. Nakoniec som na to prišiel a podarilo sa mi i takúto konkrétnu zálohu zrealizovať a dokonca ju prakticky využiť i doma na svoje súkromné účely 🙂
Nerozumím. Na co budu zálohovat Windows do cloudu Apple? Vyjde také návod jak zálohovat MacBook do Google Drive nebo ChromeBook na OneDrive? Každá platforma OS má svůj ecosystém a tam je přirozené zálohovat.
1. Clanek jsi necetl2. Nevis jak funguje timemachine
Zajímavé, díky za návod, vyzkouším. Sice to postrádá jednoduchost v pravém slova smyslu...
Zkuste:http://www.openmediavault.org/...
Testni build pro Pi. Diky
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.