Jak vypnout reklamní bannery v ICQ

Pokud jste stejně jako řada kolegů rozladěna nově zaváděnými reklamními bannery v ICQ, máme pro vás radu, jak se jich zbavit.
Pokud jste stejně jako řada kolegů rozladěni nově zaváděnými reklamními bannery v ICQ, máme pro vás radu, jak se jich zbavit.

V posledních dnech řadě uživatelů přibyly na spodu dialogových oken pro posílání zpráv v ICQ i reklamní plochy. Zatím na nich nic není, jen reklama na jednotlivé služby ICQ. K nelibosti uživatelů tam ale přiskočily bez ptaní samy a navíc stahují data z Internetu při každém psaní zprávy.

Změna se projevila jen u některých uživatelů, pravidlo jejich výběru není moc jasné, spíše bude náhodné, vzhledem k tomu, že podobná UIN s velmi podobnými preferencemi se chovají rozdílně. Bannery řadu uživatelů zneklidnily především tím, že jejich instalaci a změnu vlastního ICQ nijak neschválili, stalo se tak automaticky často proti jejich vůli. Změny se týkají ICQ verze 2000.

Bannery je možno odstranit bez hackování a úprav binárních dat ICQ. Není tedy třeba nějaký nelegální crack, vše zvládnete s pomocí nastavení registrů a umazávání souborů. Základní informace najdete zde.

Pokud ještě bannery nemáte, doporučuji vypnout automatickou aktualizaci ICQ, díky které se bannery do systému dostanou. V registrech v klíči

HKEY_CURRENT_USER\Software\Mirabilis\ICQ\DefaultPrefs\

najdete textovou položku Auto Update, které přiřaďte hodnotu no.

Obsluhu samotných bannerů mají na starosti tři dll knihovny icqateima32.dll, icqateimg32.dll a icqateres.dll, které najdete v adresáři ICQ. Přejmenujte je, aby je ICQ nenašlo. Pak se nebudou na spodní straně okna natahovat reklamní odkazy, byť tam zůstane prázdný rámeček.

Pokud chcete vypnout i tento rámeček, museli byste ručně zasahovat do DLL knihovny ICQCore.dll a to není přípustné. Bannery jsou zamknuté na konkrétní UIN, pokud na tom samém počítači přihlásíte jiného uživatele, který nemá u sebe zapnuté bannery, nebudou se mu zobrazovat ani na tomto počítači.

Diskuze (21) Další článek: Týden: Počítačové pirátství, ofenzíva Napsteru

Témata článku: Software, Reklama, Poslední update, Crack, Reklamní banner, Rámeček, Reklamní odkaz, Banner, REK, Preference, Ban, ICQ


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky